Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

Koalicja Obywatelska zainaugurowała kampanię w powiecie olkuskim

ko1Koalicja Obywatelska powalczy w naszym powiecie o miejsca w Radzie Powiatu i Sejmiku Województwa Małopolskiego. Prezentacja kandydatów odbyła się na olkuskim rynku.

-Platforma Obywatelska wraz z Nowoczesną podjęły wyborcze zobowiązanie, że w każdym powiecie postarają się zbudować listy Koalicji Obywatelskiej. W powiecie olkuskim udało się to w sposób modelowy – mówił wicemarszałek Małopolski Grzegorz Lipiec.

-Nie występujemy przeciw komuś, nie próbujemy zwalczać lokalnych komitetów; startujemy by pokazać, że Koalicja Obywatelska ma w Olkuszu zwolenników. Ilu? Zobaczymy po wyborach. Na listach są osoby z reguły bezpartyjne, ale wspierające Platformę, Nowoczesną czy KOD. Są też takie osoby, które nie mają doświadczenia politycznego, ale chcą zrobić coś dobrego zrobić. Stawiamy z jednej strony na młodość i aktywność, a z drugiej strony na doświadczenie – opowiadała posłanka Lidia Gądek.

ko2

Kto zatem znalazł się listach Koalicji Obywatelskiej? Posłanka Lidia Gądek przedstawiła kandydatów startujących do Sejmiku Województwa Małopolskiego: Marcina Cockiewicza oraz Tadeusza Arkita. Kandydatem na wójta gminy Bolesław jest Ryszard Januszek. Z kolei pierwsze miejsca na listach do Rady Powiatu zajmują: Piotr Grabarczyk (okręg Olkusz), Kazimierz Ściążko (okręg Klucze), Tomasz Bargieł (okręg Bolesław/Bukowno) oraz Krzysztof Szczepankiewicz (okręg Wolbrom/Trzyciąż).

ko3

Podczas konferencji poruszono też kwestie dotyczące lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Niedawno jej władze złożyły rezygnację. Obecnie zarządcą komisarycznym jest Lidia Gądek. Dlaczego tak się stało? -Życzymy jak najlepiej naszym przyjaciołom, którzy nie zdecydowali się razem z nami współtworzyć komitetu Koalicji Obywatelskiej, ale to był właściwie główny i jedyny powód. Zbudowali odrębny komitet pod inną nazwą, a decyzja władz krajowych była taka, aby zbudować w każdym powiecie, tam, gdzie to możliwe klub i listę KO. Nasi koledzy nie zdecydowali się na ten krok. Pani poseł wraz z grupą zwolenników Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zbudowali takie listy w powiecie olkuskim. Myślę, że będziemy się jeszcze spotykać przy różnych okazjach – mówił Grzegorz Lipiec. Podobnego zdania jest również posłanka Lidia Gądek. -Mam nadzieję, że po chwilowym zamieszaniu ułożymy wszystko od nowa, tak, aby oblicze PO było jednolite w powiecie olkuskim – mówiła parlamentarzystka.

ko4

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!