Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

Koalicja Obywatelska zainaugurowała kampanię w powiecie olkuskim

ko1Koalicja Obywatelska powalczy w naszym powiecie o miejsca w Radzie Powiatu i Sejmiku Województwa Małopolskiego. Prezentacja kandydatów odbyła się na olkuskim rynku.

-Platforma Obywatelska wraz z Nowoczesną podjęły wyborcze zobowiązanie, że w każdym powiecie postarają się zbudować listy Koalicji Obywatelskiej. W powiecie olkuskim udało się to w sposób modelowy – mówił wicemarszałek Małopolski Grzegorz Lipiec.

-Nie występujemy przeciw komuś, nie próbujemy zwalczać lokalnych komitetów; startujemy by pokazać, że Koalicja Obywatelska ma w Olkuszu zwolenników. Ilu? Zobaczymy po wyborach. Na listach są osoby z reguły bezpartyjne, ale wspierające Platformę, Nowoczesną czy KOD. Są też takie osoby, które nie mają doświadczenia politycznego, ale chcą zrobić coś dobrego zrobić. Stawiamy z jednej strony na młodość i aktywność, a z drugiej strony na doświadczenie – opowiadała posłanka Lidia Gądek.

ko2

Kto zatem znalazł się listach Koalicji Obywatelskiej? Posłanka Lidia Gądek przedstawiła kandydatów startujących do Sejmiku Województwa Małopolskiego: Marcina Cockiewicza oraz Tadeusza Arkita. Kandydatem na wójta gminy Bolesław jest Ryszard Januszek. Z kolei pierwsze miejsca na listach do Rady Powiatu zajmują: Piotr Grabarczyk (okręg Olkusz), Kazimierz Ściążko (okręg Klucze), Tomasz Bargieł (okręg Bolesław/Bukowno) oraz Krzysztof Szczepankiewicz (okręg Wolbrom/Trzyciąż).

ko3

Podczas konferencji poruszono też kwestie dotyczące lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Niedawno jej władze złożyły rezygnację. Obecnie zarządcą komisarycznym jest Lidia Gądek. Dlaczego tak się stało? -Życzymy jak najlepiej naszym przyjaciołom, którzy nie zdecydowali się razem z nami współtworzyć komitetu Koalicji Obywatelskiej, ale to był właściwie główny i jedyny powód. Zbudowali odrębny komitet pod inną nazwą, a decyzja władz krajowych była taka, aby zbudować w każdym powiecie, tam, gdzie to możliwe klub i listę KO. Nasi koledzy nie zdecydowali się na ten krok. Pani poseł wraz z grupą zwolenników Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zbudowali takie listy w powiecie olkuskim. Myślę, że będziemy się jeszcze spotykać przy różnych okazjach – mówił Grzegorz Lipiec. Podobnego zdania jest również posłanka Lidia Gądek. -Mam nadzieję, że po chwilowym zamieszaniu ułożymy wszystko od nowa, tak, aby oblicze PO było jednolite w powiecie olkuskim – mówiła parlamentarzystka.

ko4


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.