Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

Wyborcze spotkanie na rynku

4

Władysław Kosiniak – Kamysz, kandydat na burmistrza Olkusza Grzegorz Tomsia (KWW Porozumienie na Rzecz Ziemi Olkuskiej) oraz kandydaci z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmiku Województwa Małopolskiego spotkali się na olkuskim rynku. Przedstawili swoje wyborcze założenia i rozmawiali z mieszkańcami.

- Stawiamy na trzy priorytety. Jednym z nich jest tzw. trójpak drogowy: droga, chodnik, ścieżka rowerowa. Kolejny to edukacja – reforma oświaty jest gigantycznym wyzwaniem dla samorządów. Trzecim priorytetem są seniorzy, czyli opieka nad osobami w dostojnym wieku – opowiadał lider PSL – u Władysław Kosiniak - Kamysz.

2

Grzegorz Tomsia zwrócił uwagę na problem demograficzny gminy. - Olkusz się wyludnia, w ciągu minionych kilku lat z terenu gminy ubyło ponad 3 tys. mieszkańców. Zależy mi na rozbudowie Strefy Aktywności Gospodarczej i ściągnięciu do nas nowych inwestorów – mówił kandydat na burmistrza z Porozumienia dla Ziemi Olkuskiej.

5

Podczas spotkania na rynku lider PSL – u przedstawił też kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego z naszego okręgu. Są to: Bogusław Mąsior, Józef, Kała, Wojciech Szczepanik oraz Aneta Jabłońska – Wypasek. - Nasza drużyna do sejmiku jest różnorodna, są w niej zarówno doświadczeni, jak i młodzi ludzie. Stawiamy na równomierny rozwój wszystkich subregionów w Małopolsce – dodał Władysława Kosiniak – Kamysz. Kandydaci również mieli okazję przedstawić swoje główne cele, jakie chcieliby realizować w samorządzie województwa.

Zwieńczeniem spotkania był spacer po mieście, podczas którego goście i kandydaci częstowali mieszkańców drożdżówkami.

6

3

7

8

11

9

10

1


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.