Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

Koalicja Obywatelska: wszyscy idziemy na wybory

1Grzegorz Schetyna, Cezary Grabarczyk i Bogdan Klich odwiedzili Olkusz. Wspólnie z posłanką Lidią Gadek zaprezentowali kandydatów Koalicji Obywatelskiej z powiatu olkuskiego w nadchodzących wyborach samorządowych.

-21 października wszyscy idziemy na wybory i głosujemy na przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej – apelowała posłanka Lidia Gądek.

5

Były minister infrastruktury Cezary Grabarczyk opowiadał o inwestycjach zrealizowanych za rządów Platformy Obywatelskiej. -Jak wynika z odpowiedzi na interpelację udzielonej przez wiceministra w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, w latach 2008-2015 wspólnym wysiłkiem rządu i samorządów, wybudowano 14 800 kilometrów "schetynówek". Dzięki programom „Mieszkanie dla młodych” i „Mieszkanie na swoim” powstało 250 tys. nowych mieszkań – mówi Cezary Grabarczyk.

4

Do Olkusza przyjechała również posłanka Monika Wielichowska, zajmująca się sprawami kobiet. -Są to szczególne wybory, odbywające się w stulecie nadania praw wyborczym kobietom. Kobiet w polityce na każdym szczeblu wciąż jest za mało. Chcę w szczególny sposób wesprzeć kandydatki. Od kilku miesięcy realizujemy projekt „(S)prawa Polek” - to przestrzeń do dyskusji o trzech filarach: świadomości, równości i opiece zdrowotnej. W całej Polsce odbyło się już kilkadziesiąt spotkań, a przed nami kolejne – mówiła posłanka Monika Wielichowska.

3

Na spotkanie przybyli kandydaci, ubiegający się o miejsca w radzie Powiatu i Sejmiku Województwa Małopolskiego z list KKW Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska.
Pierwsze miejsca na listach do Rady Powiatu zajmują: Piotr Grabarczyk (okręg Olkusz), Kazimierz Ściążko (okręg Klucze), Tomasz Bargieł (okręg Bolesław/Bukowno) oraz Krzysztof Szczepankiewicz (okręg Wolbrom/Trzyciąż). Do Sejmiku Województwa Małopolskiego startują Marcin Cockiewicz i Małgorzata Rams. Kandydatem na wójta gminy Bolesław jest Ryszard Januszek.

 13

14

12

11

10

9

8

7

6

2


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.