Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

Dobry gospodarz nie dzieli Mieszkańców!

lukasz kmita 600Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
Panie Romanie Piaśniku, Burmistrzu Olkusza!
Z przykrością muszę stwierdzić, że tydzień temu zagłębiając się w artykuł podpisany pana imieniem i nazwiskiem miałem wrażenie, że czytam publikację lidera zjednoczonej opozycji lub szefa KOD-u.

Niemal wszyscy z którymi rozmawiałem zauważyli, że ukrytym celem tego tekstu było podzielenie Mieszkańców. Tak nie postępuje dobry burmistrz. Jeśli uważa pan, że tysiące Mieszkańców Olkusza i naszej gminy jest gorszymi obywatelami tylko dlatego, że pracują w Krakowie lub na Śląsku, to apeluję do Pana, aby zaprzestał pan takiej retoryki! Przez 4 lata pana rządów w magistracie, nie stworzył pan odpowiednich warunków, aby osoby pracujące poza naszą gminą mogły tu - na miejscu - znaleźć godną pracę. W pańskim imieniu, jako olkuszanin, chcę przeprosić Mieszkańców, którzy poczuli się dotknięci pana wypowiedzią. Zapewniam: nigdy też nie będę dzielił mieszkańców - tak jak pan R. Piaśnik - na tych uprzywilejowanych i tych, których można pouczać i obrażać.

Jednym z pana podstawowych zarzutów - podobnie jak podnoszą to działacze PO, Nowoczesnej czy KOD - jest moje wynagrodzenie. Jego wysokość - jak sugerują to niektórzy - nie jest ustalana przeze mnie, ale moich przełożonych, którzy na bieżąco dokonują okresowej oceny mojej pracy. Nie wspomniał pan w swoim wywodzie, iż daleko mi do pana dochodów. Jako szef rządowej instytucji osobiście odpowiadam za budżet kierowanego przeze mnie urzędu, który jest osiem razy większy od budżetu Olkusza. W swojej codziennej pracy wraz z ponad 500 pracownikami dbam o ćwierć miliona ubezpieczonych i świadczeniobiorców w całej Małopolsce. Kierowana przeze mnie jednostka od prawie trzech lat należy do najlepszych w kraju – co publicznie stwierdził i pochwalił premier Mateusz Morawiecki. Życzę także i panu takich sukcesów na płaszczyźnie zawodowej. Pan zawsze podkreślał, że jest osobą majętną. Mnie nigdy to nie przeszkadzało! Przypominając moje zarobki, niech przyzna się pan Olkuszanom, że wykorzystując obowiązujące przepisy emerytalne od prawie 4 lat pobiera pan nie tylko wynagrodzenie burmistrza - średnio 13.000 zł miesięcznie, ale także bardzo wysoką - jak na nasze warunki - emeryturę - w wysokości ok. 4300 zł miesięcznie. Łącznie daje to kwotę ponad 17.300 zł miesięcznie.

Mieszkańcy mają dobrą pamięć. Proszę więc nie sugerować, że jest pan bezpartyjny. Był pan szefem SLD w Olkuszu, wcześniej także należał pan do partii. Jeszcze rok temu siedział pan za stołem prezydialnym z radnym Januszem Dudkiewiczem podczas spotkania lidera SLD Włodzimierza Czarzastego w auli Ekonomika. Osobiście uważam, że człowiek taki jak pan nie powinien wstydzić się swoich poglądów. Ludzie honorowi są w stanie zmierzyć się ze swoją przeszłością.

Ostatnia pana aktywność przerasta najśmielsze wyobrażenia Olkuszan. Z zażenowaniem, ale i smutkiem przeczytałem artykuł na łamach Przeglądu Olkuskiego, w którym pozuje pan na tle wnętrza kaplicy pogrzebowej przy olkuskim cmentarzu. Lektura tego materiału może skłonić do refleksji, czy czasem nie wykorzystuje pan „sfery sacrum” oraz lokalnego przedsiębiorcy pogrzebowego (którego osobiście cenię) do promowania siebie jako burmistrza. Panie Piaśniku, kaplica pogrzebowa będącą przecież własnością gminy nie powinna być uwikłana w żadne polityczne rozgrywki. To miejsce spokoju i ciszy - niech takim pozostanie!

Wierzę, że nie jest pan złym człowiekiem i pozostaję z nadzieją, że to pana doradcy zaproponowali prowadzenie kampanii w arogancki i agresywny wobec Mieszkańców i mnie sposób. Gdybyśmy spotkali się w drugiej turze – choć głęboko wierzę, że już pierwsza przyniesie dla mnie korzystne rozwiązanie – to już teraz zapraszam pana na debatę o przyszłości Olkusza. Od 4 lat unika pan publicznej rozmowy z Mieszkańcami i o Mieszkańcach. Komunikuje się pan niemal wyłącznie za pomocą tekstów sponsorowanych. Odmówił pan także debaty ze mną w Radiu Kraków. Panie Romanie Piaśniku, proszę mieć odwagę, aby to Mieszkańcy sami usłyszeli i zobaczyli, a po namyśle zdecydowali jakiego chcą mieć gospodarza miasta. Zapewniam, że dla mnie priorytetem zawsze są Mieszkańcy, ich rozwój, dobra edukacja, bezpieczeństwo na ulicach i szacunek dla innych.

Z wyrazami szacunku

Łukasz KMITA
Kandydat na Burmistrza Olkusza


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.