Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

7 priorytetów dla Miasta i Gminy Olkusz

lukasz kmita 600Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
Razem chcemy, aby nasz samorząd był wreszcie dynamiczny, nowoczesny, sprawny i uczciwy. Aby nie odstawał od innych. Olkusz potrzebuje nowego otwarcia. Otwarcia na Mieszkańców i inwestorów.

W ostatnich tygodniach zarówno podczas kilkudziesięciu spotkań jak i w lokalnej prasie obszernie przedstawiałem swój program. Dziś przyszedł czas podsumowania. Wierzę głęboko, że razem - bez podziałów i konfliktów - zrealizujemy nasz program. Nie służy on określonym grupom interesów, ale wszystkim Mieszkańcom. Gwarancją jego realizacji jest także mocne wsparcie rządu. Dla mnie zawsze jednak zdanie Mieszkańców Gminy Olkusz będzie najważniejsze. To im będę służył i dla Państwa pracował.

Edukacja

Podniesiemy jakość kształcenia i wyremontujemy zaniedbane placówki oświatowe. Wybudujemy także nowe żłobki i przedszkola, aby każde dziecko w gminie Olkusz miało gwarancję, że zostanie przyjęte do wybranej przez rodzica placówki. Już od 4 klasy szkoły podstawowej wprowadzimy naukę drugiego języka obcego, a także przekażemy większe środki na zajęcia w ramach szkolnych klubów sportowych. Edukacja będzie priorytetem w moich działaniach.

Infrastruktura

Skutecznie sięgniemy po rządowe wsparcie dzięki czemu będziemy kilka razy szybciej modernizować drogi oraz budować chodniki w naszej gminie. Rozpoczniemy realną współpracę z innymi podmiotami m.in. PKP, aby jak najszybciej przywrócić blask obiektowi dworca kolejowego w Olkuszu. Wspólnie z GDDKiA będziemy dążyli do powstania na drodze krajowej nr 94 estakady (na wysokości skrzyżowania z ul. Rabsztyńską i Kościuszki w Olkuszu), która uwolni nasze miasto od korków. Zrealizujemy także program Mieszkanie Plus, aby młodzi Mieszkańcy naszej gminy nie musieli wyjeżdżać z naszego regionu.

Przedsiębiorczość

Zapewnimy mocne wsparcie dla wszystkich 5000 przedsiębiorców z gminy Olkusz, którzy chcą się rozwijać. Samorząd będzie pomagał w poszukiwaniu różnych form wsparcia dla firm (m.in. pozyskaniu dotacji unijnych). Przeanalizujemy lokalne podatki pod kątem ich obniżenia. Utworzymy Lokalne Centrum Przedsiębiorczości, a wszystkie ważne decyzje dotyczące osób prowadzących działalność gospodarczą będziemy konsultować. Rozszerzymy także działanie Strefy Aktywności Gospodarczej, aby w Olkuszu powstały nowe i atrakcyjne miejsca pracy.

Sport i rekreacja

W kadencji 2018-2023 w Olkuszu – obok hali MOSiR powstanie nowoczesny aquapark, w parku na Skwerze tężnia solankowa, a na naszych osiedlach oraz w sołectwach parki tematyczne i nowoczesne place zabaw. Dzięki temu młodzi Mieszkańcy naszej gminy będą mogli spędzać czas wolny aktywnie, a nie przed telewizorem czy komputerem. Do 2022 roku wokół miasta powstanie rowerowa obwodnica Olkusza. W samym Olkuszu zbudujemy bezpieczne ścieżki rowerowe oraz wprowadzimy system roweru miejskiego SILVER BIKE.

Bezpieczeństwo

Na wszystkich olkuskich osiedlach powstanie monitoring miejski. Wesprzemy także Policję, aby więcej pieszych patroli pojawiało się na naszych osiedlach i w sołectwach. Straż miejska będzie wreszcie skuteczna w walce z chuligaństwem i patologiami.

Aktywni Seniorzy 

Rozbudujemy Kartę Seniora i przejmiemy od kolei budynek dworca PKP w Olkuszu, gdzie powstanie Olkuskie Centrum Seniora. To tu seniorzy będą mogli aktywnie spędzić czas oraz brać udział w ciekawych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach kulturalnych. Przywrócimy bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla osób w wieku powyżej 70 roku życia.

Strażak Plus oraz wsparcie dla KGW

Wesprzemy OSP w pozyskaniu sprzętu oraz pojazdów. Rozbudujemy remizy OSP oraz podniesiemy ekwiwalent za udział w działaniach ratowniczych do 15 zł/h. Będziemy także występować o przyznanie odznaczeń państwowych dla jednostek OSP oraz zasłużonych strażaków. Wesprzemy finansowo Koła Gospodyń oraz Zespoły Ludowe, aby mogły się rozwijać i być ambasadorami gminy Olkusz.

ŁUKASZ KMITA NOWY BURMISTRZ – WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.