Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

Rada Powiatu: koalicja już jest

rada powiatu koalicjaOdnowa – Kontynuacja oraz Prawo i Sprawiedliwość – te dwa komitety zawiązały koalicję w nowej Radzie Powiatu. O zawarciu porozumienia poinformowali: szef powiatowych struktur PiS - u poseł Jacek Osuch oraz liderzy komitetów: Paweł Piasny i Bogumił Sobczyk.

 -Koalicja wydaje się jednym z najlepszych rozwiązań. Być może uda się ją powiększyć do 23 radnych. Wszystko dla dobra powiatu. To dobry czas, aby powiat mógł się rozwijać, czego sobie i wszystkim mieszkańcom życzę – mówił poseł Jacek Osuch.

O podpisanym właśnie porozumieniu opowiadali szefowie komitetów, które je tworzą. -Wierzę, że w Radzie Powiatu będą kontynuowane dobre wzorce wypracowane w trwającej jeszcze kadencji. Tworzymy stabilną, 16 – osobową koalicję. Przed nami duże wyzwania, duże inwestycje. Wierzę, że uda się stabilnie prowadzić powiat – powiedział Paweł Piasny.

-Powyborcza rzeczywistość pokazała, że potrzebna jest koalicja. Mamy świadomość, że powiat czeka wiele wyzwań. Wierzę, że uda nam się wypracować dobre praktyki, tak abyśmy na koniec kadencji mogli pokazać mieszkańcom, że wykonaliśmy dobrą robotę – mówił Bogumił Sobczyk.

Decyzją wyborców w nowej radzie znalazło się 9 radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz 6 z Odnowy. W koalicji jest zatem jedna osoba z pozostałych komitetów.

Pierwsza sesja Rady Powiatu została zwołana na 21 listopada. W programie obrad przewidziano wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady.


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.