Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

Burmistrz i olkuska Rada Miejska zaprzysiężeni

P1160009
Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oficjalnie rozpoczął swoją drugą kadencję. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu wybrano także prezydium Rady. Pokieruje nią Łukasz Kmita, a jego zastępcami zostali: Małgorzata Postołek, Józef Filas i Łukasz Piątek.


W miniony czwartek, 22 listopada 2018 roku odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Olkuszu, inaugurująca kolejną kadencję samorządu. W trakcie obrad nowo wybrani radni złożyli uroczyste ślubowanie i objęli swoje mandaty. Zdecydowali także o tym, kto zasiądzie w prezydium.

Łukasz Kmita na czele Rady Miejskiej

Przypomnijmy, że w Radzie Miasta zasiada obecnie siedmiu przedstawicieli PiS-u, sześć osób z KWW Roman Piaśnik – Dobry Wybór, pięciu reprezentantów KWW odNowa – Kontynuacja oraz trzech radnych z KWW Porozumienie Dla Ziemi Olkuskiej.

P1150794

Jedynym pretendentem na stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu był Łukasz Kmita, którego poparło w tajnym głosowaniu trzynastu radnych. Cztery osoby były przeciw tej kandydaturze, a kolejne cztery wstrzymały się od głosu.

- Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Mam nadzieję, że poprzez merytoryczną współpracę wszyscy razem będziemy dążyli do tego, aby nasze miasto i gmina rozwijały się w sposób zrównoważony. Czeka nas pięć lat ciężkiej pracy - mówił Łukasz Kmita.

P1150821

Przy obsadzaniu funkcji trzech wiceprzewodniczących Rady pojawiło się aż pięć kandydatur. Swoich sił postanowili spróbować Małgorzata Postołek z KWW odNowa – Kontynuacja, Józef Filas i Łukasz Piątek z KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Henryk Gamrat i Jerzy Kwaśniewski z KWW Roman Piaśnik – Dobry Wybór. W rezultacie tajnego głosowania Małgorzata Postołek uzyskała czternaście głosów a Józef Filas i Łukasz Piątek po jedenaście głosów. Pozostali dwaj kandydaci uzyskali poparcie dziewięciu radnych.

Druga kadencja Romana Piaśnika

W trakcie sesji odbyło się także uroczyste ślubowanie burmistrza Romana Piaśnika, który tym samym rozpoczął swoją drugą kadencję na tym stanowisku. - Obejmując urząd Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców – brzmiały słowa przysięgi.

P1150855

- Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i honor, że po raz drugi mogłem złożyć to ślubowanie. Serdecznie dziękuję mieszkańcom za to, że ponownie mi zaufali. Jest to dla mnie poważne zobowiązanie. Tym bardziej, że zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele pracy nas czeka w ciągu tych pięciu lat – mówił nie kryjąc wzruszenia Roman Piaśnik.

W trakcie przemówienia nie zabrakło podziękowań za wsparcie skierowanych do współpracowników, przyjaciół oraz - przede wszystkim - do rodziny. - Bez was i bez waszego zaangażowania trudno byłoby mi pracować – stwierdził burmistrz.

P1150846

Świeżo zaprzysiężony włodarz odniósł się też do nowego układu sił w Radzie. - Gratuluję paniom i panom radnym. Jestem przekonany, że podobnie jak w poprzedniej kadencji, znajdziemy wspólny język i zostawimy trwały ślad w historii naszego miasta. Jestem otwarty na państwa poglądy, w imię dobra naszych mieszkańców. Od dziś jesteśmy jedną drużyną, która ma wspólny cel. Tym celem jest pomyślność naszej małej ojczyzny – zapewniał Roman Piaśnik.

Nowe otwarcie w relacjach ze Starostwem

Ku zaskoczeniu części zgromadzonych gości pierwszą sesję Rady Miejskiej w Olkuszu zaszczycił swoją obecnością również olkuski starostwa Paweł Piasny, który złożył gratulację na ręce nowego - starego burmistrza.

P1160022

- W imieniu własnym i wszystkich, którzy są zaangażowani w sprawy społeczne naszej gminy, gratuluję panu objęcia funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz i składam ze swojej strony deklarację i wolę dobrej współpracy przez najbliższe pięć lat. Wbrew temu co panuje w powszechnej opinii pokażmy, że można prowadzić inną politykę i działać wspólnie – mówił Paweł Piasny.

A jakie jest zdanie naszych Czytelników na ten temat? - zapraszamy do dyskusji na www.przeglad.olkuski.pl

P1160029


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.