SPR. Młodzież z punktami na inaugurację

Po dwóch meczach z zespołami z Jarosławia – SAN-em oraz JKS-em, po których piłkarski ręczne olkuskiego SPR-u mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę, Srebrne Lwice miały pojechać do stolicy na pojedynek z Wesołą Warszawa. Spotkanie zostało jednak przełożone na późniejszy termin.

Piłkarska jesień 2018 (8)

Punkt zdobyty przez olkuskich piłkarzy w starciu z Orłem Ryczów niewiele im pomógł w poprawie swojej sytuacji w ligowej tabeli. Podopieczni Romana Madeja wyprzedzają jedynie Beskid Andrychów. W Klasie Okręgowej z grona zespołów grających pod szyldem PPN Olkusz wygrały te, które do tej pory z rzadka punktowały, a więc Piliczanka i Prądnik. W Klasie A zmiana lidera. Po pierwszej w tym sezonie porażce z Ospelem Wierbka prowadzenie na rzecz Strażaka Przybysławice stracił MGHKS Bolesław Bukowno.

Turniejowe pożegnanie z Czarną Górą

Górnik Zabrze, Młoda GIEKSA Katowice, Wisła Kraków – tak wyglądało podium niedzielnego turnieju piłkarskiego o Puchar Srebrnego Miasta, który odbył się na stadionie Czarna Góra. Olkuski Klub Sportowy Słowik na pożegnanie z obiektem, na którym już niebawem ruszą prace rewitalizacyjne, zorganizował imprezę dla 8-letnich zawodników.

Piłkarska jesień 2018 (7)

KS Olkusz w Grabiu zanotował siódmą porażkę tej jesieni. Podopieczni Romana Madeja przegrali z Wiślanką po kiepskiej w swoim wykonaniu pierwszej połowie i w tabeli IV ligi wyprzedzają tylko dwa zespoły. W klasie okręgowej obecnie najwyżej stoją notowania Spójni Osiek i Przemszy Klucze – obie ekipy mają po 13 punktów, natomiast w Klasie A samodzielnym liderem jest Bolesław Bukowno.

Europejski Tydzień Sportu w Bukownie [ZDJĘCIA]

W dniach 23 – 30 września po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony był Europejski Tydzień Sportu (ETS), koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W akcję po raz pierwszy włączyło się również Bukowno. Organizatorem tutejszej imprezy był bukowieński MOSiR przy współpracy szkół, przedszkoli i klubów sportowych.