IX Wojewódzkie Zawody Dzieci i Młodzieży w Wieloboju Łączności

W Bukownie odbyły się IX Wojewódzkie Zawody Dzieci i Młodzieży w Wieloboju Łączności. Wzięło w nich udział 72 uczestników, którzy zmagali się w następujących konkurencjach: strzelanie, rzut granatem, określenie azymutu, odszukanie jednego nadajnika, wymiana foniczna w sieci. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i puchary.

Tłumy na rowerowym maratonie MTB [ZDJĘCIA]

Bike Atelier MTB Maraton ponownie zawitał do Olkusza. Blisko tysiąc dorosłych zawodników rywalizujących na dwóch trasach i 130 dzieciaków na dłuższych i krótszych pętlach. Tak dużej imprezy rowerowej Silver Park jeszcze nie widział!

Piłkarska wiosna 2018 (13)

Piłkarze KS-u Olkusz przegrywając w Oświęcimiu z miejscową Unią mocno skomplikowali sobie sprawę utrzymania w IV lidze. Teraz los drużyny Romana Madeja leży w rękach Hutnika Kraków. Jeśli mistrzowie grupy I wygrają baraż z najlepszą w grupie II Barciczanką i awansują do III ligi, to olkuszanie pozostaną na obecnym szczeblu. W innym przypadku od sierpnia przyjdzie im rywalizować o punkty w klasie okręgowej.

Kolarski peleton MWG przemknął przez Olkusz i Bukowno [ZDJĘCIA]

Amaro Antunes z CCC Sprandi Polkowice został triumfatorem 56. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Portugalczyk wygrał całą imprezę, w klasyfikacji generalnej o 33 sekundy wyprzedzając swojego klubowego kolegę Pawła Cieślika. Pierwszy etap wyścigu przebiegał m.in. przez Olkusz. W Bukownie natomiast kolarze walczyli na premii lotnej.

Gorczańska Cup’2018 dla Orbity

Orbita Bukowno 2007 zwyciężyła w III edycji międzynarodowego turnieju Gorczańska Cup’2018. Imprezę rozgrywano na boiskach w Świdniku koło Limanowej. Z 10-ciu spotkań Orbita wygrała aż 9, jedno zremisowała. W kategorii U-11 wystąpiły 24 drużyny.