X Wojewódzkie Zawody Dzieci i Młodzieży w Wieloboju Łączności

W Bukownie odbyły się X Wojewódzkie Zawody Dzieci i Młodzieży w Wieloboju Łączności. Wzięło w nich udział 81 uczestników, którzy zmagali się w następujących konkurencjach: strzelanie, rzut granatem, określenie azymutu, odszukanie jednego nadajnika, wymiana foniczna w sieci.

Tenis stołowy w Olkuszu wraca na należne mu miejsce

Dobiega końca sezon ligowy 2018/2019 w tenisie stołowym. Od września ubiegłego roku w Olkuszu grupa zapaleńców robi wszystko, aby w możliwie jak najkrótszym czasie wrócić do sportowych tradycji w tej dyscyplinie. I trzeba przyznać, że ludzie związani ze stołową odmianą tenisa swoją pracę wykonują bez zarzutu, a wieść o nowej, prężnej sekcji LKS-u Kłos Olkusz niesie się coraz głośniej i dalej.

Ponad tysiąc uczestników rowerowego maratonu!

W niedzielę, 2 czerwca Olkusz po raz trzeci był gospodarzem Bike Atelier MTB Maraton. W imprezie wzięło udział przeszło tysiąc rowerzystów w różnym wieku, którzy wybrali start w jednej z trzech głównych kategorii. Rywalizowano na dwóch dystansach 64 oraz 28 kilometrów, a zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Bike Atelier MTB Maraton 2019

2 czerwca Olkusz po raz trzeci ugości uczestników Bike Atelier MTB Maraton, wyścigu kolarstwa górskiego. W sezonie 2019 odbędzie się rekordowa liczba wyścigów, gdyż na miłośników terenowej rywalizacji czeka aż 12 edycji. Inauguracja tegorocznego sezonu miała miejsce 14 kwietnia w Rybniku.

Podsumowanie XI Memoriału Juliana Kazibuta


Od 22 do 24 maja na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu rozgrywany był XI Memoriał Juliana Kazibuta w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Olkusz, którzy swoją grą i zaangażowaniem uczcili pamięć Juliana Kazibuta - człowieka legendy Olkuskiej piłki ręcznej. Współorganizatorem Memoriału był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.