Bike Atelier MTB Maraton w Olkuszu [ZDJĘCIA]

bike atelier 2017 1W minioną niedzielę w Olkuszu po raz pierwszy odbył się wyścig rowerowy z serii Bike Atelier MTB Maraton. Impreza zgromadziła blisko 800 uczestników z rejonu Śląska i Małopolski oraz rzesze kibiców, którzy przybyli do olkuskiego Silver Parku, aby podziwiać zmagania kolarzy.

W dniu 25.06.2017 r. w Srebrnym Mieście odbyły się wyścig kolarstwa górskiego z serii Bike Atelier MTB Maraton. Była to już trzecia edycja tej imprezy, która w tym roku po raz pierwszy zagościła w Olkuszu. Jak podkreślają organizatorzy, jest to propozycja rodzinnej rywalizacji, bez ograniczeń wiekowych. Niedzielne zawody odbyły się w trzech kategoriach: 64-kilometrowym PRO, 30-kilometrowym HOBBY i 18-kilometrowym FAMILY.

Dodatkowo w programie znalazły się także wyścigi dla najmłodszych, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dzieci w każdym wieku mogły wystartować na dystansach dopasowanym do ich możliwości. Łącznie do rywalizacji przystąpiło więc 116 młodych rowerzystów.

bike atelier 2017 2

– Bike Atelier MTB Maraton rozwija się bardzo szybko. Dwa lata temu, gdy rozpoczęliśmy organizację cyklu, przeprowadziliśmy cztery imprezy. Potem doszły dwie kolejne, a w tym roku ponownie dodaliśmy dwa wyścigi. Zawodnicy coraz chętniej do nas przyjeżdżają, a my chcemy dotrzeć do jak największego grona miłośników rowerowej rywalizacji i aktywnego trybu życia. Nasi uczestnicy często podkreślają, że jest zbyt mało wyścigów MTB z prawdziwego zdarzenia i cieszymy się, że udało się nam wypełnić tę niszę – mówi Anna Bara organizator Bike Atelier MTB Maraton.

W tym sezonie był to już czwarty wyścig w całym cyklu. Inauguracja zawodów miała miejsce 23 kwietnia w Dąbrowie Górniczej. Pozostałe wyścigi odbywają się w Rybniku, Gliwicach, Olkuszu, Jastrzębiu-Zdroju, Psarach i Żarkach-Niegowie-Janowie. Jak informują organizatorzy, cykl zostanie podsumowany 30 września, startem w Ustroniu.

Malownicze zakątki Ziemi Olkuskiej wywarły spore wrażenie na kolarzach. Jak zgodnie podkreślają uczestnicy wyścigu, przygotowane trasy były równie atrakcyjne co wymagające. - Na trasie było sporo ciekawych podjazdów, na których czuję się najmocniej, ale też dużo piasku. Do tego dochodziła wysoka temperatura, więc lekko na pewno nie było – opowiada triumfator na dystansie PRO, Tomasz Dygacz.

bike atelier 2017 3

Wśród kobiet najsilniejsza była Zuzanna Krzystała, która pokonała Agnieszkę Urodę-Hampelską. Trzecie miejsce zajęła Natalia Kołodziej. Na dystansie HOBBY równych sobie nie miał Andrzej Bińkowski, który wyprzedził Piotra Śliwińskiego i Adriana Borutę. Najlepszą z pań po przejechaniu ok. 30-kilometrów była Mirela Łapin, a za nią na mecie zameldowały się Małgorzata Kustra-Kapol i Beata Banasiewicz.

Jako pierwszy na mecie po pokonaniu dystansu FAMILY, który w Olkuszu wyjątkowo był oddzielony od HOBBY, był Patryk Nogowczyk. Za nim zameldowali się Jan Szkaradek i Wojciech Mędrzecki.

- Miernikiem powodzenia zawodów jest zadowolenie uczestników. A ci chwalili zarówno miasteczko wyścigu, jak i trasę. Skoro zawodnicy są zadowoleni to my również i mam nadzieję, że za rok też się tu spotkam. Wyścig ten jest więc sukcesem zarówno organizatorów, jak i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Cieszymy się, że to właśnie tutaj, w Silver Parku, ta impreza była rozgrywana – mówi Dariusz Murawski, dyrektor MOSiR Olkusz.

Bike Atelier MTB Maraton w Olkuszu - 25.06.2017_71 Bike Atelier MTB Maraton w Olkuszu - 25.06.2017_52 Bike Atelier MTB Maraton w Olkuszu - 25.06.2017_37


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.