Biegam bo lubię lasy – lato 2017

puchar biegamBiegam bo lubię lasy to akcja ogólnopolska; w całym kraju z inicjatywy Fundacji „Wychowanie przez sport”, we współpracy z Lasami Państwowymi organizowane są drogami śródleśnymi. Akcja nazywa się „Biegam bo lubię lasy” i ma na celu zbliżenie ludzi do lasu, korzystając z faktu, że Polacy polubili bieganie; tysiące ludzi oderwało się od biurek, komputerów i biega.

Ogólnopolskim patronem akcji są Lasy Państwowe. Doczekaliśmy także i u nas biegu z cyklu „Biegam bo lubię lasy” - 30 lipca na Pomorzanach (dzielnica Olkusza). Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Robert Skomro, prezes Klubu Sportowego Wolbrom TEAM.

Nagrody sfinansowało Nadleśnictwo Olkusz oraz olkuski burmistrz Roman Piaśnik, który nie tylko ufundował dla zwycięzcy biegu głównego piękny puchar, ale również objął Honorowy Patronat nad impreza. Z kolei uznany artysta malarz Stanisław Stach, dyrektor Galerii Sztuki Nowoczesnej BWA w Olkuszu, przekazał dla zwycięzcy namalowany przez siebie obraz olejny.

W uroczystym otwarciu imprezy wzięli udział przedstawiciele władz Wolbromia, Nadleśnictwa Olkusz, Klubu Sportowego Wolbrom TEAM, Klubu OSV TEAM Olkusz oraz Fundacji „Wychowanie przez sport”. Witający biegaczy i widzów burmistrz Olkusza Roman Piaśnik podkreślał znaczenie zdrowego trybu życia: „W sposób szczególny pragnę powitać wszystkich uczestników biegów, którzy poprzez udział w zawodach dają wyraz szczególnego zaangażowania w profilaktykę prozdrowotną oraz w inspirowanie nie tylko młodych, ale również i starszych osób, by mogły się realizować poprzez ruch.

Dzisiejsze spotkanie to okazja do integracji rodzin, uczczenia zdrowego trybu życia oraz podążania za swymi pasjami, co jak mniemam, jest główną przyczyna tak licznego udziału w Biegowym Grand Prix Biegam bo Lubię Lato 2017”. Potem na piękne pomorzańskie trasy ruszyli biegacze. Przygotowano dwie trasy, dłuższą, liczącą 10 km – dla zawodników zaawansowanych i o połowę krótsza, dla dzieci i początkujących biegaczy. Najstarszy uczestnik zawodów miał 75 lat! Zwycięzcą biegu głównego okazał się Adrian Wojtacha, który z rąk burmistrza Romana Piaśnika odebrał puchar. Potem zawodnik poprosił, by pejzaż Stanisława Stacha rozlosować wśród wszystkich uczestników biegu. Po losowaniu obraz trafił do rąk bardzo z tego powodu uradowanej biegaczki Justyny Gardeły. Miejmy nadzieję, że ta ze wszech miar udana impreza na stałe zagości w kalendarzu imprez sportowych Olkusza. 

(GM)

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!