Tłumy na rowerowym maratonie MTB [ZDJĘCIA]

bike 1

Bike Atelier MTB Maraton ponownie zawitał do Olkusza. Blisko tysiąc dorosłych zawodników rywalizujących na dwóch trasach i 130 dzieciaków na dłuższych i krótszych pętlach. Tak dużej imprezy rowerowej Silver Park jeszcze nie widział!

Sportowe zmagania zazwyczaj można podzielić na te kameralne i organizowane z wielkim rozmachem. Patrząc z boku na to, co działo się właściwie przez całą niedzielę przy ul. Głowackiego, Bike Atelier MTB Maraton z całą pewnością można zaliczyć do tych drugich.

O tym, z jaką imprezą mieliśmy do czynienia najlepiej świadczą liczby - ponad 960 kolarzy startujących na dystansach HOBBY (29 km) i PRO (65 km) podzielonych na osiem sektorów ze względu na wiek i dotychczasowe starty, jak również zacięta konkurencja wśród najmłodszych fanów dwóch kółek. Tak efektownego wyniku organizatorzy chyba się nie spodziewali.

- Zawsze marzyłem, aby taki maraton miał swój początek właśnie w Olkuszu. Już drugi rok z rzędu udało nam się ściągnąć do Srebrnego Miasta setki rowerzystów z różnych pokoleń. Miasteczko rowerowe na terenie Silver Parku to jedno, a wymagające trasy prowadzące przez malownicze zakątki naszego powiatu do drugie. Wszystko złożyło się na prawdziwe rowerowe święto – zaznacza Dariusz Murawski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, będącego współorganizatorem niedzielnej imprezy.

Jako pierwsze na starcie olkuskiego wydania maratonu MTB stanęły dzieci. W zależności od kategorii wiekowej chłopcy i dziewczynki rywalizowali na pętlach wyznaczonych dookoła Silver Parku. Wyścig główny ruszył punktualnie o godz. 11:30. Po upływie 2,5 godziny na mecie z prawie dwuminutową przewagą nad Tomaszem Dygaczem zameldował się najlepszy w stawce PRO Michał Neumann z Siemianowic Śląskich, reprezentujący barwy Cst 7R Mtb Team. Łącznie na tym dystansie sklasyfikowano 227 osób. Najlepsza wśród pań okazała się Zuzanna Krzystała-Stępień.

bike 2

Znacznie wcześniej od triumfatora zmagań na koronnym dystansie 65 km finiszował Tomasz Pierwocha, który okazał się najszybszy w stawce uczestników jadących na dystansie HOBBY. 29 km mieszkaniec Bielsko-Białej pokonał w nieco ponad godzinę. Tutaj konkurencja była znacznie większa, bowiem na liście startowej znalazły się aż 574 nazwiska. Kobiecą klasyfikację zdominowała Sandra Adamczyk.

Uczestnicy wyścigu już na mecie zgodnie podkreślali, że nie tylko trasa maratonu ze względu na piaszczyste podłoże była wymagająca. Swoje trzy grosze do solidnego zmęczenia dołożyła pogoda. Upał dał się we znaki wszystkim w komplecie, ale jeszcze przed startem nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Olkusz po Rybniku, Żywcu oraz Brennej był czwartym w tym roku przystankiem Bike Atelier MTB Maraton. Cały cykl zmagań ma dziesięć odcinków. Kolejny, także na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej już za niespełna dwa tygodnie. 24 czerwca peleton przeniesie się do gmin Żarki, Janów, Niegowa. Tam z pewnością emocji również nie zabraknie.

Skoro w Silver Parku odbyła się impreza roku, to oczywiście wśród wielu aparatów nie mogło zabraknąć także naszego. Zapraszamy do obszernej fotorelacji ze startu niedzielnego wyścigu.

bike 3

Bike Atelier MTB Maraton – 10.06.2018_65 Bike Atelier MTB Maraton – 10.06.2018_60 Bike Atelier MTB Maraton – 10.06.2018_38

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!