silvers kask

Po niedzielnym meczu w Łaziskach Górnych wiele wskazuje na to, że Silvers Olkusz po raz pierwszy w swojej historii rundę zasadniczą w PLFA II zakończą z kompletem zwycięstw. Warunek jest jeden – w najbliższą sobotę muszą pokonać na Czarnej Górze Thunders Rybnik, a więc ekipę, która do tej pory również zgromadziła komplet punktów.

Awans do fazy play-off „Srebrni” zapewnili sobie jeszcze przed niedawnym starciem na Śląsku, więc wynik z Łazisk nie miał wpływu na dalszy los olkuszan w grze o I ligę. Mimo to, goście nie odpuścili i sięgnęli po pewny triumf, po raz drugi na przestrzeni ostatnich tygodni demolując Hammers.

Gospodarze do pojedynku przystąpili z mocnym postanowieniem rewanżu za porażkę z pierwszej kolejki, kiedy to przegrali w Olkuszu 6:48. Z ich planów niewiele jednak wyszło, bowiem Silvers chcą przejść przez regularny sezon z zerem po stronie strat, tym samem zapewniając sobie lepsze rozstawienie przed poznaniem rywala w drodze po ewentualny awans.

Już do przerwy było jasne, kto w tym spotkaniu okaże się lepszy. Rezultat 0:28 nie pozostawiał złudzeń. Druga połowa była już formalnością. Hammers uratowali w niej trochę honoru, choć i tak boisko opuszczali w posępnym nastroju. Co innego Silvers. Olkuszanie już myślą o sobocie i konfrontacji z Thunders. Szykuje się wielki mecz, którego stawką będzie zwycięstwo w grupie i tytuł niepokonanego.

Hammers Łaziska Górne – Silvers Olkusz 12:48 (0:16, 0:12, 6:6, 6:14)

I kwarta:
0:8 przyłożenie Marcina Furjana po 10-jardowej akcji podaniowej Kamila Zięby (podwyższenie za dwa punkty, Marcin Furjan)
0:16 przyłożenie Marcina Michalczewskiego po 15-jardowej akcji podaniowej Kamila Zięby (podwyższenie za dwa punkty, Marcin Michalczewski)

II kwarta:
0:22 przyłożenie Marcina Michalczewskiego po 10-jardowej akcji biegowej
0:28 przyłożenie Marcina Niedziałka po 20-jardowej akcji podaniowej Kamila Zięby

III kwarta:
6:28 przyłożenie Johna Hollowaya po 5-jardowej akcji biegowej
6:34 przyłożenie Kamila Zięby po 15-jardowej akcji biegowej

IV kwarta:
12:34 przyłożenie Konrada Kondraciuka po 15-jardowej akcji podaniowej Dominika Niedzieli
12:48 przyłożenie Kamila Zięby po 10-jardowej akcji biegowej