Sportowe zwieńczenie roku szkolnego [ZDJĘCIA]

Wzorem poprzednich lat z początkiem czerwca na terenie Ośrodka Sportowo Wypoczynkowego „Czarna Góra”, odbyła się młodzieżowa spartakiada. Impreza nie bez przyczyny nazywana jest świętem szkolnego sportu, bowiem udział w niej biorą niemal wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Olkusz.

IV Wolbromska Ciężka Dycha za nami [ZDJĘCIA]

Tradycją staje się, że główną rolę w wolbromskim święcie biegowym, jakim jest Wolbromska Ciężka Dycha pełni pogoda. W tym roku rozpieszczała bardziej kibiców i najmłodszych uczestników świetnej zabawy niż sportowców, którzy pokonując trudną trasę przygotowaną przez organizatorów musieli zmagać się z upałem. Jak zwykle na tej imprezie atmosfera była wspaniała.

Biegiem przez gminę Trzyciąż

Gmina Trzyciąż jedenasty już rok z rzędu uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Polska Biega". W tegorocznym majowym biegu, prowadzącym przez najbardziej malownicze zakątki gminy udział wzięło 121 uczestników.

Kolejna odsłona Biegu Herosa

Już 13 maja na Pustyni Błędowskiej odbędzie się trzecia edycja Biegu Herosa - „Nomada”. To wymagająca impreza dla amatorów biegania po piasku. Organizatorzy mają trzy propozycje – od rywalizacji na dystansie 5 kilometrów, aż po ultramaraton.

Kamil Wichary srebrnym medalistą MP

LKS Kłos Olkusz bogatszy o kolejny medal Mistrzostw Polski. Srebrny krążek w biegu przełajowym na 3000 metrów wśród 18-latków zdobył Kamil Wichary, podopieczny trenera Marcina Bujasa.