To był sezon pełen wyzwań

W świetnym stylu piłkarskie zmagania w sezonie 2017/2018 zakończyli podopieczni trenerów olkuskiego Słowika. Trampkarze wysokim zwycięstwem nad Piastem Skawina zapewnili sobie utrzymanie w krakowskiej EkstraLidze, natomiast zespół U-10 stanął na podium podczas mocno obsadzonego turnieju w śląskim Knurowie.

Piłkarska wiosna 2018 (14)

To już ostatnie tej wiosny podsumowanie piłkarskich wydarzeń minionego weekendu. Po zakończeniu rozgrywek na wyższych szczeblach, sezon zamknęli również zawodnicy występujący w Klasie A i B. Do rozegrania pozostał jeszcze tylko dwumecz barażowy pomiędzy Laskowianką Laski i Sokołem Gołaczewy, który zadecyduje a awansie do A-klasy.

Piłkarska wiosna 2018 (13)

Piłkarze KS-u Olkusz przegrywając w Oświęcimiu z miejscową Unią mocno skomplikowali sobie sprawę utrzymania w IV lidze. Teraz los drużyny Romana Madeja leży w rękach Hutnika Kraków. Jeśli mistrzowie grupy I wygrają baraż z najlepszą w grupie II Barciczanką i awansują do III ligi, to olkuszanie pozostaną na obecnym szczeblu. W innym przypadku od sierpnia przyjdzie im rywalizować o punkty w klasie okręgowej.

Gorczańska Cup’2018 dla Orbity

Orbita Bukowno 2007 zwyciężyła w III edycji międzynarodowego turnieju Gorczańska Cup’2018. Imprezę rozgrywano na boiskach w Świdniku koło Limanowej. Z 10-ciu spotkań Orbita wygrała aż 9, jedno zremisowała. W kategorii U-11 wystąpiły 24 drużyny.

Kolejne powołanie do piłkarskiej kadry dla 13-latki z Olkusza

1 czerwca, a więc w szczególnym dniu dla wszystkich dzieci, z Polskiego Związku Piłki Nożnej do 80 młodych zawodniczek z całego kraju rozesłano powołania na Letnią Akademię Młodych Orlic. Wśród piłkarek z roczników 2007, 2006 i 2005, które w lipcu wezmą udział w zgrupowaniu Reprezentacji Polski w Gniewinie, po raz trzeci znalazła się Kinga Seweryn, bramkarka olkuskiego Słowika.