Pracowity początek roku w Słowiku

To był bardzo pracowity weekend dla młodych piłkarzy olkuskiego Słowika, którzy na dobre rozkręcili się po krótkiej przerwie świątecznej. Z dwunastu grup treningowych, gdzie naukę futbolu na co dzień pobiera ponad 250 chłopców i dziewczynek, w różnych miejscach Małopolski i Śląska zagrało aż siedem. Większość wróciła z tarczą, a więc z turniejowym podium i zwycięstwami w meczach kontrolnych.

KS Olkusz obronił tytuł

KS Olkusz po raz drugi z rzędu został triumfatorem Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Niebawem rusza kurs sędziowski

Na początek lutego zaplanowano w Podokręgu  Olkusz rozpoczęcie kursu na sędziego piłki nożnej. Wszyscy chętni w wieku 16-44 lata, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z gwizdkiem na zielonych boiskach mają na to niepowtarzalną szansę.

Pozostała najlepsza ósemka

Ostatni weekend w hali olkuskiego MOSiR-u upłynął pod znakiem piłkarskich emocji. Wszystko za sprawą Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej, w którym wzięłty udział 32 zespoły. Zmagania eliminacyjne wyłoniły ośmiu finalistów. W niedzielę, 21 stycznia zwycięzcy grup powalczą o tegoroczny czempionat.

13-latka spełnia piłkarskie marzenia!

4 stycznia z siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie zostały wysłane powołania do kadry narodowej na Zimową Akademię Młodych Orłów Dziewcząt z roczników 2004/05/06. Wśród 80. nazwisk znalazła się niespełna 13-letnia Kinga Seweryn, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu, a także zawodniczka OKS-u Słowik Olkusz.