Piłkarscy kadrowicze z Olkusza!

W niedzielę zwycięstwem 2:0 nad Macedonią Północną piłkarze Reprezentacji Polski zapewnili sobie udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Dzień później, także na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbyła się oficjalna prezentacja oraz premierowy trening młodzieżowych kadr Polish Soccer Skills. W międzynarodowym projekcie Olkusz ma trzech swoich przedstawicieli!

Jesienny kurs sędziowski

Piłkarscy sędziowie z Olkusza ponownie zapraszają do swojego Kolegium. Od 15 września rusza jesienny kurs dla kandydatów na arbitrów. Potrwa dwa miesiące, a uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Jubileuszowy sezon zaczynają od rekrutacji

W tym roku Olkuski Klub Sportowy Słowik obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Okrągłe urodziny jeszcze bardziej motywują klubową społeczność do pracy. Szczególny sezon „żółto-niebiescy” zaczynają od uzupełnienia swoich kadr w najmłodszych grupach wiekowych.

Debiut na zapleczu Ekstraklasy

Bartłomiej Wdowik, który piłkarsko wychował się w Olkuszu, m.in. przez cztery lata reprezentując barwy olkuskiego Słowika zadebiutował w Fortuna 1. Lidze! Niespełna 19-letni zawodnik, który w czerwcu zamienił Chorzów na Opole rozegrał całe spotkanie w barwach Odry, a jej przeciwnikiem był spadkowicz z Ekstraklasy – Miedź Legnica.

Premierowy festiwal piłkarski [ZDJĘCIA]

W sobotę na obiekcie Spójni Osiek odbył się pierwszy w historii Festiwal Piłkarski pn. „Seniorzy dla Dzieci”. Głównym celem imprezy była zbiórka pieniędzy na sprzęt sportowy w postaci bramek, które ułatwią prowadzenie zmagań najmłodszych zawodników w Podokręgu Olkusz.