Piłkarska jesień 2017 (9)

Czwarte kolejne zwycięstwo zapewniło piłkarzom KS-u Olkusz awans na 9. miejsce w hierarchii IV ligi. Podopieczni Romana Madeja w środku ubiegłego tygodnia 2:0 wygrali w Krakowie z Orłem Piaski Wielkie, a w minioną sobotę przed własną widownią po niezwykle atrakcyjnym meczu 5:4 ograli TS Węgrzce. Hattricka skompletował Konrad Spurna, który jednocześnie zapewnił triumf swojej drużynie w ostatniej minucie podstawowego czasu gry.

Piłkarska jesień 2017 (8)

Po ubiegłotygodniowym przełamaniu przed własną publicznością piłkarze IV-ligowego KS-u Olkusz zdobyli drugi komplet punktów, tym razem w Andrychowie. Sporą niespodziankę sprawili również gracze Bolesława Bukowno, którzy ograli dotychczasowego lidera „okręgówki” z Iwanowic i to w dodatku na jego terenie.

Turniej roku w Osieku

Gwarek Zabrze został zwycięzcą niedzielnego turnieju „Intermag Cup 2017”, jaki odbył się na stadionie w Osieku. Do piłkarskiej rywalizacji drużyn złożonych z zawodników urodzonych w 2007 roku łącznie przystąpiło siedemnaście drużyn z czterech województw.

Piłkarska jesień 2017 (7)

Długo na ten moment musieli czekać kibice olkuskiego futbolu, ale wreszcie się udało. Zawodnicy KS-u w ósmym ligowym meczu tej jesieni po raz pierwszy sięgnęli po pełną pulę i mają ochotę zacząć piąć się w IV-ligowej hierarchii. Po ostatnim weekendzie mniej optymistycznie jest w obozach drużyn reprezentujących Podokręg Olkusz na poziomie „okręgówki”. Z sześciu ekip wygrał jedynie Przebój Wolbrom.