Piłkarska wiosna 2018 (5)

Przemsza Klucze, wygrywając w Grębałowie, jest już czwarta w Klasie Okręgowej, mając tyle samo punktów co trzecia Nowa Proszowianka. W Klasie A podium wciąż to samo – liderem tabeli pozostaje Prądnik Sułoszowa, przed Pogonią Miechów i Olimpią Łobzów.

Górnik nieznacznie lepszy [ZDJĘCIA]

Piłkarze KS-u Olkusz w rundzie wiosennej stali się postrachem faworytów. Najpierw pokonali u siebie Wiślankę Grabie, później dzielnie walczyli w Nowej Hucie, a w ostatnią sobotę mocno dali się we znaki innemu z kandydatów do wicemistrzostwa IV ligi Górnikowi Wieliczka. Podopieczni Romana Madeja przegrali nieznacznie 0:1 po golu Sadowskiego z końcówki pierwszej połowy.

Piłkarska wiosna 2018 (4)

Blisko sprawienia ogromnej niespodzianki byli piłkarze KS-u Olkusz, którzy do 87. minuty prowadzili na Suchych Stawach ze zdecydowanym liderem tabeli Hutnikiem. W końcówce meczu krakowianie po dwóch rzutach karnych odwrócili wynik i zgarnęli pełną pulę. Ograć lidera okręgówki udało się za to piłkarzom Przemszy Klucze, którzy po trafieniu Grzegorza Majcherkiewicza z kwitkiem odprawili Nową Proszowiankę. Zapraszamy na czwarte tej wiosny podsumowanie piłkarskiego weekendu!

Piłkarska wiosna 2018 (3)

Na szczycie tabeli olkuskiej A-klasy bez zmian. Prowadząca trójka wysoko wygrała swoje mecze i szans na odskoczenie najgroźniejszym rywalom poszuka w następnych tygodniach. Strzelecką formą błysnął napastnik Pogoni Miechów Hubert Maniak, który aż sześć razy pokonał bramkarza Unii Jaroszowiec. Słabiej niż zwykle w miniony weekend wiodło się za to naszym drużynom z okręgówki. Wygrała jedynie Piliczanka.

KS Olkusz pnie się w górę tabeli [ZDJĘCIA]

Piłkarze IV-ligowego KS-u Olkusz sprawili swoim kibicom kolejną miłą niespodziankę. Na Czarnej Górze w ostatnią sobotę pokonali wicelidera tabeli Wiślankę Grabie i dzięki temu awansowali na 8. miejsce w tabeli. Bramki dla gospodarzy zdobyli Krzysztof Wdowik, Krzysztof Kańczuga oraz Szymon Barczyk.