pilkanozna

W miniony weekend poznaliśmy komplet wyników I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz. Do wielkich sensacji nie doszło, choć niektóre wyniki mogą być zaskakujące.

Chodzi przede wszystkim o rozmiary zwycięstw Legionu Bydlin i Strumyka Zarzecze. „Koniczynki” triumfowały aż 9:0 w Chechle z Centurią, natomiast B-klasowy Strumyk nie dał szans u siebie grającemu ligę wyżej Hetmanowi Dłużec, pokonując go w efektownym stylu 7:1.

Hitowym starciem w premierowej rundzie „Pucharu tysiąca drużyn” było jednak starcie w Kluczach, gdzie zmierzyli się dwaj przedstawiciele klasy okręgowej. Miejscowa Przemsza nie sprostała przy Rudnickiej Spójni Osiek, przegrywając wysoko 1:5. Identyczne wyniki zanotowano w Przegini – Promień ograł Wielmożankę i w Gorenicach, gdzie Leśnik po niezłej w swoim wykonaniu pierwszej połowie, po przerwie opadł z sił i dał się rozbić Prądnikowi Sułoszowa.

Druga runda pucharowych rozgrywek została wyznaczona na weekend 11-12 sierpnia, a więc jeszcze przed startem ligowych zmagań.