KS Olkusz gotowy do gry o IV-ligowe punkty

ks olkuszW sobotę, 11 sierpnia o godz. 11:00 na Czarnej Górze piłkarze KS-u Olkusz zainaugurują nowy sezon w IV lidze. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Romana Madeja będzie zespół LKS Jawiszowice.

Premierowy rywal olkuszan to beniaminek na tym szczeblu rozgrywek. Jawiszowiczanie wygrali oświęcimską okręgówkę i chcą również dobrze zaprezentować się poziom wyżej. - Z jednej strony rywal nie jest nam dobrze znany, ale przecież przed rokiem i my byliśmy świeżo po awansie, dlatego spodziewam się na czym będą bazowali goście. Ważna będzie koncentracja od samego początku i realizacja zadań taktycznych. Przez wakacje dużo graliśmy, często z silniejszymi od nas drużynami, dlatego o rytm meczowy jestem spokojny – mówi trener Madej.

Na zakończenie okresu przygotowawczego olkuszanie przegrali 3:4 z rezerwą Górnika Zabrze, choć po kilku minutach prowadzili 2:0. W lepszych humorach ostatni sparing przed ligą zakończyli rywale, bez trudu 5:1 ogrywając Zgodę Byczyna.

Pojedynek z Jawiszowicami otworzy nie tylko nowy sezon, ale także da początek serii spotkań z beniaminkami. Co ciekawe, olkuszanie w pierwszych czterech meczach zagrają przeciwko zespołom, które w minionej kampanii okazały się najlepsze w klasach okręgowych i tym samym zyskały prawo gry w IV lidze. Następne w kolejce po punkty będą ekipy Kaszowianki Kaszów, Słomniczanki Słomniki oraz Węgrzczanki Węgrzce Wielkie. Wszystkie te mecze odbędą się jeszcze w sierpniu. Dopiero na początku września gracze KS-u pojadą do Myślenic.

- Tak jak podkreślałem niedawno, nie stawiamy sobie konkretnego celu, dotyczącego ilości punktów. W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo, jesteśmy dojrzalsi o rok, a że kadra zespołu właściwie się nie zmieniła w porównaniu z rundą wiosenną, to znamy swoje miejsce w tej grupie – dodaje Roman Madej.

Ruchy kadrowe w ostatnim czasie w obozie KS-u rzeczywiście były jedynie kosmetyczne. Konrad Spurna jesienią będzie bronił barw Spójni Osiek, a z klubem rozstał się ponadto Artur Terbalyan. W ich miejsce na murawie zobaczymy Dawida Szczepanika z Unii Strzemieszyce oraz Grzegorza Barczyka, który jeszcze niedawno decydował o obliczu Przemszy Klucze. Satysfakcję ze stabilnej kadry mąci jednak trochę obawa o stan zdrowia co poniektórych zawodników. Na lekkie urazy narzekają Szymon Barczyk, Daniel Żmudka, Patryk Kiczyński oraz Krzysztof Kańczuga.

- Wierzę jednak, że do gry o punkty przystąpimy w optymalnym składzie. Młodość wspierają doświadczeni zawodnicy. Pierwsze mecze zweryfikują nasze możliwości – zaznacza trener Madej.

Spotkanie z Jawiszowicami w najbliższą sobotę o godz. 11:00. Cztery dni później – w środę 15 sierpnia o 17:30 – olkuszanie także na Czarnej Górze podejmą Kaszowiankę.

Skład IV ligi grupy zachodniej na sezon 2018/2019:
KS Olkusz
Orzeł Piaski Wielkie
LKS Jawiszowice
Kaszowianka Kaszów
Słomniczanka Słomniki
Węgrzczanka Węgrzce Wielkie
Dalin Myślenice
Unia Oświęcim
Pcimianka Pcim
Górnik Wieliczka
Wiślanka Grabie
Orzeł Ryczów
Jutrzenka Giebułtów
Beskid Andrychów
Clepardia Kraków
MKS Trzebinia


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.