SPR. Spektakl z najwyższej półki!

spr team2017Kiedy w 52. minucie piłkarki ręczne nowosądeckiej Olimpii prowadziły 28:23 wydawało się, że ich zwycięstwo w hicie 3. kolejki kobiecej I ligi jest niezagrożone. Wtedy jednak wydarzyło się coś, co sprawiło, że podopieczne Marcina Księżyka obok AZS-u AWF Warszawa wskoczyły na szczyt tabeli, udowadniając jednocześnie, że w sporcie niemożliwe nie istnieje.

Po dwóch spotkaniach obie ekipy były w posiadaniu kompletu punktów, choć więcej szans na zgarnięcie kolejnej pełnej puli eksperci dawano gospodyniom. Początek meczu zdawał się potwierdzać opinię fachowców, bowiem sądeczanki objęły prowadzenie 2:0. SPR odblokował się jednak pod bramką Olimpii i w kolejnych minutach gra toczyła się już według scenariusza gol za gola. W efekcie po 23 minutach obowiązywał remis 9:9, a na przerwę obie drużyny zeszły przy skromnym prowadzeniu olkuszanek 14:13. Trafienie decydujące o wyniku po pierwszej połowie, rzutem z drugiej linii zdobyła Paula Masiuda.

Po pauzie przez kwadrans rezultat wciąż oscylował w granicach remisu. Zarówno Olimpia jak i SPR dorzucały kolejne bramki, a przewagę miejscowe zaczęły budować po upływie 45 min. Gol Karoliny Płachty w 52. min oznaczał wynik 28:23 na korzyść gospodyń, które w tym momencie były bliskie końcowego triumfu. Trener Lwic Marcin Księżyk poprosił o czas dla swojego zespołu. Po nim na parkiet wróciły jakby inne zawodniczki, pomimo niekorzystnego rezultatu wierzące w trzecie z kolei zwycięstwo. To, co wydawało się nierealne, zaczęło się spełniać. Przyjezdne z każdą akcją zmniejszały dystans do sądeczanek, a te nie potrafiły zdobyć nawet jednej bramki. Trafienia Agaty Wcześniak, Klaudii Zub oraz Masiudy w 59. min zapewniały remis 28:28.

Ostatnia minuta to już prawdziwy horror. Olimpia po raz kolejny straciła piłkę, a gdy na zegarze do końca spotkania pozostawało 20 sekund, trener Księżyk po raz kolejny zarządził time-out. Szkoleniowiec SPR-u rozrysował ostatnią akcję, a że jego zawodniczki posłuchały swojego opiekuna, to bramka Wiktorii Sioły zdobyta niemal równo z końcową syreną zapewniła olkuszankom jakże ważne trzy punkty i pozycję lidera w I lidze!

- Kapitalny spektakl, zwieńczony bardzo ważnym zwycięstwem. Dziewczyny udowodniły, że dopóki piłka pozostaje w grze, wszystko może się zdarzyć. Takie mecze nie zdarzają się często, dlatego smak tej wygranej jest wyjątkowy – mówi Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u.

Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie Lwic już po raz kolejny okazała się kapitan zespołu Agata Wcześniak. Niedzielny pojedynek zakończyła z dorobkiem dziewięciu trafień. Słowa uznania należą się także klubowym wychowankom. Znowu świetnie między słupkami spisywała się Aleksandra Petlic, a bardzo ważne bramki zdobyły Klaudia Zub, Laura Nawara, Julia Mrozowska oraz Wiktoria Sioła.

Następnym rywalem Lwic będzie beniaminek z Warszawy - WKPR Wesoła. Szczypiornistki ze stolicy wygrały jedno z trzech spotkań i do Olkusza na pewno nie przyjadą w roli faworyta. Wspomniany mecz zaplanowano na sobotę 21 października. Pierwszy gwizdek w hali przy ul. Wiejskiej punktualnie o godz. 17:00.

Olimpia/Beskid Nowy Sącz – SPR Olkusz 28:29 (13:14)

Olimpia: Nowak, Damasiewicz – Płachta (9), Leśniak (8), Wielocha (4), Dzidek (3), Szczecina (2), Janik (2), Łyczak, Piszczek, Krok.

SPR: Petlic – Wcześniak (9), Kolonko (7), Masiuda (5), Zub (3), Sioła (3), Nawara (2), Mrozowska (2), Łozińska.

Komplet wyników 3. kolejki:
Sośnica Gliwice – JKS Jarosław 39:25
AZS UMCS Lublin – AZS AWF Warszawa 19:23
WKPR Wesoła Warszawa – Otmęt Krapkowice 33:23
UKS Varsovia Warszawa – MKS Żory 34:26
Olimpia/Beskid Nowy Sącz – SPR Olkusz 28:29

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!