spr team2017

SPR Olkusz nie jest już niepokonaną drużyną w rozgrywkach kobiecej I ligi. Podopieczne Marcina Księżyka zatrzymała ekipa MTS-u Żory. Ślązaczki wygrały różnicą jednej bramki, a mecz obfitował w emocje.

Każda seria ma swój koniec, jednak kibice Srebrnych Lwic żałują, że premierowa porażka przyszła w takich okolicznościach. Długo wydawało się, że to gospodynie odniosą zwycięstwo. Po 9 minutach olkuszanki prowadziły 7:3, a na przerwę zeszły również mając cztery bramki w zapasie. W międzyczasie przebudziły się przyjezdne, doprowadzając do remisu 10:10. Był to pierwszy z ich zrywów, z którego piłkarki SPR-u niestety nie wyciągnęły właściwych wniosków.

Być może na słabszą postawę miejscowych po przerwie miała wpływ kontuzja Klaudii Wójcickiej-Dudek. W końcówce pierwszej połowy po jednym ze starć z rywalką rozgrywająca Lwic upadając na parkiet nabawiła się kontuzji ręki.

W drugą połowę świetnie weszły zawodniczki MTS-u. Raz za razem kończyły swoje ofensywne wypady celnym rzutami i nie tylko wyrównały stan rywalizacji, ale nawet objęły dwubramkowe prowadzenie (24:22 w 51. minucie), którego nie oddały już do samego końca. Lwice co prawda ambitnie walczyły choćby o remis będący szansą na rzuty karne i wygraną za dwa punkty, jednak i do nich nie doszło, bowiem zespół z Żor nie dał się dogonić. Równo z końcową syreną w obozie przyjezdnych wybuchła euforia. Trudno się jednak dziwić radości Ślązaczek, bo nie często wygrywa się na boisku lidera.

Porażka SPR-u z MTS-em sprawiła, że olkuszanki spadły w ligowym zestawieniu na 2. miejsce. Z kompletem 18 punktów prowadzi AZS AWF Warszawa, który w derbach stolicy okazał się minimalnie lepszy od Varsovii (28:27). Najbliższym rywalem Lwic będzie zamykający tabelę Otmęt Krapkowice. Mecz w hali przeciwnika w sobotę 18 listopada o godz. 17:00.

SPR Olkusz – MTS Żory 30:31 (17:13)

SPR: Petlic – Kolonko (6), Wójcicka-Dudek (6), Wcześniak (6), Łebko (4), Masiuda (3), Zub (3), Nawara (2), Mrozowska, Sioła.

MTS: Ambroziak, Matczak – Mikosz (9), Weselak (6), Wołczyk (3), Mazguła (2), Chrobak (2), Romanowska (2), Kowal (2), Postupalska (1), Justka (1), Busk (1), Wojciechowska (1), Sobczyk (1), Jakóbczyk.