SPR. Młode Lwice w najlepszej ósemce!

juniorki2018 spr

Juniorki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz w najlepszej ósemce w kraju! Podopieczne Marcina Księżyka z Kwidzyna wróciły z drugim miejscem, które zapewniło im awans do kolejnej rundy walki o medale Mistrzostw Polski.

Jeszcze przed wyjazdem na Pomorze wszyscy w klubie podkreślali, że Młode Lwice czeka bardzo trudne zadanie. Faworytem turnieju były gospodynie, a eksperci drugą pozycję - również zapewniającą przepustkę do kolejnego etapu rywalizacji - dawali zawodniczkom z Lublina. Olkuszanki jednak udowodniły, że na drugi koniec Polski nie przyjechały jedynie na wycieczkę, ucierając nosa silnym rywalom i będąc o krok od wygrania całego turnieju. Ale od początku…

Pierwszym przeciwnikiem szczypiornistek SPR-u w Kwidzynie był zespół KPR MOS Jelenia Góra. Młode Lwice chcąc liczyć się w grze o awans bezwzględnie musiały wygrać to spotkanie, wszak ekipa z Dolnego Śląska teoretycznie wydawała się najprostszą przeszkodą do pokonania. Zgodnie z przewidywaniami łatwo wcale nie było, jednak po końcowej syrenie stało się jasne, że olkuszanki plan wykonały bez zarzutu. Klasą samą dla siebie w tym meczu była Julia Jesień, która rzuciła aż 13 bramek. Ostatecznie SPR wygrał 27:20 i w spokoju mógł się przygotować do sobotniego starcia z MKS Lublin, decydującego o tym, która z tych dwóch drużyn zapewni sobie promocję do ćwierćfinału MP.

Kluczem do sukcesu w pojedynku z mistrzem Lubelszczyzny była wręcz wzorowa w wykonaniu Młodych Lwic pierwsza połowa. Sześć bramek zaliczki wystarczyła do tego, aby po zmianie stron móc kontrolować wydarzenia na boisku. Tym razem prym w szeregach olkuszanek wiodła zdobywczyni 12 goli Natalia Kolonko. Kroku jej dotrzymywała Laura Nawara (11 trafień) i dzięki skuteczności swoich dwóch największych „żądeł” SPR pokonał lublinianki 33:26, zapewniając sobie przynajmniej drugie miejsce.

Niedzielny mecz z MTS-em Kwidzyn był przysłowiową wisienką na torcie. Zarówno zespół trenera Księżyka jak i gospodynie przystąpiły do tego spotkania z gwarancją udziału w kolejnym etapie gry o krajowy czempionat. Mimo najważniejszych rozstrzygnięć wcale nie był to pojedynek o nic, bowiem zwycięzca zapewniał sobie organizację kolejnego turnieju we własnej hali, a jak wiadomo granie przed własną publicznością jest łatwiejsze niż setki kilometrów od domu.

Faworytem finałowego meczu niezmiennie były kwidzynianki. Wśród miejscowych świetne zawody rozgrywała Milena Kaczmarek, która rzuciła w sumie 10 bramek. Tylko o jedno trafienie gorsza od rywalki była natomiast Natalia Kolonko. Tak jak dzień wcześniej rozgrywająca SPR-u miała solidne wsparcie w osobie Laury Nawary. Spotkanie było bardzo wyrównane. Do przerwy 13:12 prowadziły zawodniczki MTS-u, które swoją przewagę do czterech goli powiększyły dopiero po przerwie. W 53. minucie mistrzynie Pomorza wygrywały 22:18 i raczej niewiele osób liczyło na udany pościg ze strony Lwic. Te jednak po raz kolejny w tym turnieju pokazały pazur. Po celnym rzucie Wiktorii Sioły na tablicy świetlnej obowiązywał remis po 22, który sugerował, że o triumfie mogą zadecydować rzuty karne. Gospodynie były jednak w posiadaniu piłki i za sprawą najskuteczniejszej w swoich szeregach Mileny Kaczmarek zapewniły sobie skromne zwycięstwo 23:22, które dało im awans do ¼ finału Mistrzostw Polski z jednoczesną organizacją turnieju.

Awans do czołowej ósemki w kraju zapewniły sobie oczywiście również olkuszanki. Podopieczne trenera Księżyka zaraz po meczu co zrozumiałe były mocno niepocieszone, ale gdy sportowa złość minęła, na ich twarzach zagościł uśmiech. Jak pokazała weekendowa rywalizacja w Kwidzynie, rola „czarnego konia” Młodym Lwicom odpowiada. Dlatego też w kolejnym turnieju decydującym już o wejściu do strefy medalowej olkuszanki wcale nie są bez szans, chociaż poziom trudności ciągle wzrasta. Od 23 do 25 lutego SPR w Kielcach zmierzy się z miejscową Koroną Handball, MOSM-em Tychy oraz UKS-em Handball Wrocław. Emocji ponownie nie zabraknie.

Komplet wyników w turnieju 1/8 finałów Mistrzostw Polski Juniorek w Kwidzynie:

Piątek:
SPR Olkusz - KPR MOS Jelenia Góra 27:20
MTS Kwidzyn - MKS Lublin 41:19

Sobota:
SPR Olkusz - MKS Lublin 33:26
MTS Kwidzyn - KPR MOS Jelenia Góra 28:23

Niedziela:
KPR MOS Jelenia Góra - MKS Lublin 22:21
MTS Kwidzyn - SPR Olkusz 23:22

Tabela końcowa:
1. MTS I Kwidzyn
2. SPR Olkusz
3. KPR MOS Jelenia Góra
4. MKS Lublin

Skład SPR-u Olkusz: Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka, Wiktoria Tabor - Natalia Kolonko, Zuzanna Żur, Wiktoria Sioła, Magdalena Sołtysik, Weronika Gęgotek, Magdalena Barczyk, Julia Mrozowska, Laura Nawara, Klaudia Zub, Julia Jesień, Sandra Bocheńska, Oliwia Sołościuk, Wiktoria Sidor.

Fot. SPR Olkusz


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.