SPR. Mistrzostwo I ligi na wyciągnięcie ręki!

spr seniorki 2018

Wszelkie obawy związane z przyjazdem do Olkusza Otmętu Krapkowice okazały się bezpodstawne. Srebrne Lwice nie dały żadnych szans rywalkom, które w rundzie rewanżowej wydostały się z dna I-ligowej tabeli, wygrywając sobotnie spotkanie różnicą szesnastu goli.

Otmęt jesienią był zupełnie inną drużyną niż teraz. Przegrywał wszystko i stał się „czerwoną latarnią” rozgrywek. Jednak po w nowym roku zespół ze Śląska spisuje się znacznie lepiej - zaczął punktować, a na ostatnie miejsce zepchnął ekipę Wesołej Warszawa. Dlatego też marzenia o rewanżu za 14-bramkową porażkę w Krapkowicach nie były tylko pobożnymi życzeniami.

Wszyscy ci, którzy przy Wiejskiej spodziewali się wyrównanego spotkania, srogo się jednak zawiedli. Gospodynie prowadziły od samego początku, z każdą minutą powiększając przewagę nad przeciwnikiem, który po pierwsze nie miał najlepszego dnia, a po drugie bardzo szybko się pogubił, bramki tracąc całymi seriami.

Już do przerwy podopieczne trenera Marcina Księżyka uzyskały przewagę. Wynik 19:10 nie zwiastował dla siódemki z Krapkowic niczego dobrego. Tym bardziej, że miejscowe ewidentnie miały ochotę poprawić swoją skuteczność w ataku i to pomimo dużej rotacji składem. Był taki moment, kiedy na parkiecie w barwach SPR-u grały same juniorki, które nie tak dawno udanie zakończyły rywalizację w młodzieżowych Mistrzostwach Polski, bądź nadal pozostają w grze o krajowe medale. Mowa tutaj przede wszystkim o Klaudii Zub, Laurze Nawarze, Julii Mrozowskiej i Magdalenie Barczyk, które mimo iż wciąż są nastolatkami, to już teraz poziomem sportowym dorównują swoim znacznie starszym koleżankom.

Zub oraz Nawara obok najskuteczniejszej w sobotę Pauli Masiudy mocno zasłużyły sobie na tytuł najbardziej wyróżniających się zawodniczek. Po takich meczach jak ten z Otmętem trudno jednak kogoś nie wyróżnić, skoro rzuca się 43 bramki, prezentując przy tym dużą swobodę i pomysł na budowanie akcji ofensywnych.

Kibice olkuskiego szczypiorniaka opuszczali halę usatysfakcjonowani, bowiem ich ulubienice nie tylko sięgnęły po kolejny komplet punktów, ale także niezmiennie prowadzą w tabeli, mając trzy oczka przewagi nad Sośnicą Gliwice. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu z gry o mistrzostwo grupy II definitywnie odpadł AZS AWF Warszawa. Stało się tak po porażce zespołu ze stolicy przed własną widownią 33:36 z MTS-em Żory.

Przedostatnie spotkanie Lwic w regularnych rozgrywkach - gdzie ich rywalem będzie JKS Jarosław - już w najbliższą sobotę 21 kwietnia, również w hali MOSiR przy ul. Wiejskiej 1a. Ewentualne zwycięstwo sprawi, że olkuszanki będą już niemal pewne zdobycia mistrzostwa i udziału w barażach o PGNiG Superligę. Pierwszy gwizdek sędziów punktualnie o godz. 17:00.

- Zapraszamy na ten mecz wszystkich miłośników piłki ręcznej. Jesteśmy na finiszu sezonu, a sytuacja w tabeli jest taka, że ponownie możemy sięgnąć po coś wielkiego. Nasza droga do awansu jest otwarta. Sportowo wszystko leży po stronie dziewczyn. Ekonomia to już nasza działka. Robimy wszystko, aby na obu tych polach wypaść jak najlepiej – mówi Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u Olkusz.

SPR Olkusz – KS Otmęt Krapkowice 43:27 (19:10)

SPR: Petlic – Masiuda (11), Nawara (8), Zub (8), Mrozowska (5), Barczyk (4), Łyczak (3), Wcześniak (2), Kolonko (2).

Otmęt: Mazurkiewicz, Wrzodek – Orlik (7), Staszkiewicz (5), Górka (3), Blozik (3), Kochanowska-Wistuba (2), Gołąbek (2), Kuźmik (2), Pałac (1), Szwajkiewicz (1), Medwid (1), Szaja, Bielecka.

Komplet wyników 16. kolejki:
SPR JKS Jarosław - Olimpia Beskid Nowy Sącz 19:25
AZS UMCS Lublin - WKPR Wesoła Warszawa 32:25
SPR Sośnica Gliwice - UKS Varsovia Warszawa 35:32
AZS AWF Warszawa - MTS Żory 33:36
SPR Olkusz - KS Otmęt Krapkowice 43:27

Czołówka tabeli:

1. SPR Olkusz    39 pkt. 
2. SPR Sośnica Gliwice    36 pkt.
3. AZS AWF Warszawa  34 pkt.
4. AZS UMCS Lublin  34 pkt.
5. MTS Żory  25 pkt.

 

Fot. SPR Olkusz

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!