SPR. Pełna pula po koncertowej grze!

warszawa 1SPR Olkusz ponowie przywiózł komplet punktów z wyjazdu. Podopieczne trenera Marcina Księżyka sprawiły swoich kibicom prezent mikołajkowy, wygrywając w przekonującym stylu w Gliwicach, choć w starciu z Sośnicą Srebrne Lwice nie były faworytkami.

Już ostatnio pisaliśmy o tym, że w tym sezonie olkuszanki lepiej czują się w halach rywalek. Być może presja wyniku jest tam nieco mniejsza, więc i łatwiej o sportowy luz, który pozwala szybko nabrać wiatru w żagle. Jednak w Gliwicach musiało upłynąć trochę czasu, aby Lwice nawiązały do świetnie dysponowanych na wstępie zawodniczek Sośnicy. Po pierwszych sześciu minutach gospodynie prowadziły 5:1. Trener Księżyk nie zamierzał bezkarnie patrzyć na niemoc swoich piłkarek i poprosił o czas. Kilkadziesiąt sekund rozmowy i motywacji wystarczyło, aby przyjezdne odzyskały pewność siebie i zaczęły grać na swoim najlepszym poziomie.

Olkuszanki mozolnie goniły zespół Sośnicy, aż w 22. minucie do remisu 10:10 celnym rzutem doprowadziła najskuteczniejsza we wtorek na parkiecie Natalia Kolonko. Lwice nie zadowoliły się wyrównaniem, co więcej z każdą kolejną akcją zaczęły budować swoją przewagę. Do przerwy prowadziły 15:13, jednak prawdziwy koncert gry dały po zmianie stron. Gliwiczanki długimi fragmentami wydawały się być bezradne. Gubiły piłki, pudłowały i coraz trudniej było im przedrzeć się pod bramkę strzeżoną przez Aleksandrę Petlic.

Lwice natomiast grały jak z nut, nie popełniły błędów z poprzednich spotkań, kiedy wysoko prowadząc trwoniły zaliczkę. W hali Sośnicy dominacja olkuskiej drużyny w drugiej połowie nie podlegała żadnej dyskusji. Ostatnia syrena zabrzmiała przy wyniku 30:23 na korzyść Lwic, więc zasłużone trzy oczka trafiły na konto SPR-u. Szansa na kolejną zdobycz nadarzy się już w najbliższą sobotę 8 grudnia, kiedy przy ul. Wiejskiej pojawią się zawodniczki UMCS-u Lublin. Mecz rozpocznie się o 17:00. Oby wreszcie własna hala stała się sprzymierzeńcem Lwic.

Przy okazji wygranej w Gliwicach warto podkreślić, że swoją premierową bramkę w pierwszym zespole zdobyła młodziutka skrzydłowa Oliwia Sołościuk – wychowanka klubu. Dobre spotkanie rozegrała ponadto niedawno pozyskana z Kusego Kraków Patrycja Jałowicka.

W tabeli I ligi piłkarski SPR-u Olkusz zajmują 6. pozycję. Liderem rozgrywek jest JKS Jarosław, który na podium wyprzedza Varsovię Warszawa oraz Imperium Katowice.

Sośnica Gliwice – SPR Olkusz 23:30 (13:15)

Sośnica:  Zizulewska, Wróbel (1) – Abramowicz (9), Kostrzewska (4), Wyrzychowska (4), Krzymińska (2), Lesik (1), Frątczak (1), Golec (1), Walentyńska, Walus, Korbel, Zwolenik.

SPR:  Petlic, Tabor – Kolonko (9), Masiuda (6), Jałowicka (4), Mrozowska (3), Barczyk (3), Nawara (2), Zub (2), Sołościuk (1), Sioła, Gęgotek, Łebko, Kasprowicz.

Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.