warszawa 1

SPR Olkusz ponowie przywiózł komplet punktów z wyjazdu. Podopieczne trenera Marcina Księżyka sprawiły swoich kibicom prezent mikołajkowy, wygrywając w przekonującym stylu w Gliwicach, choć w starciu z Sośnicą Srebrne Lwice nie były faworytkami.

Już ostatnio pisaliśmy o tym, że w tym sezonie olkuszanki lepiej czują się w halach rywalek. Być może presja wyniku jest tam nieco mniejsza, więc i łatwiej o sportowy luz, który pozwala szybko nabrać wiatru w żagle. Jednak w Gliwicach musiało upłynąć trochę czasu, aby Lwice nawiązały do świetnie dysponowanych na wstępie zawodniczek Sośnicy. Po pierwszych sześciu minutach gospodynie prowadziły 5:1. Trener Księżyk nie zamierzał bezkarnie patrzyć na niemoc swoich piłkarek i poprosił o czas. Kilkadziesiąt sekund rozmowy i motywacji wystarczyło, aby przyjezdne odzyskały pewność siebie i zaczęły grać na swoim najlepszym poziomie.

Olkuszanki mozolnie goniły zespół Sośnicy, aż w 22. minucie do remisu 10:10 celnym rzutem doprowadziła najskuteczniejsza we wtorek na parkiecie Natalia Kolonko. Lwice nie zadowoliły się wyrównaniem, co więcej z każdą kolejną akcją zaczęły budować swoją przewagę. Do przerwy prowadziły 15:13, jednak prawdziwy koncert gry dały po zmianie stron. Gliwiczanki długimi fragmentami wydawały się być bezradne. Gubiły piłki, pudłowały i coraz trudniej było im przedrzeć się pod bramkę strzeżoną przez Aleksandrę Petlic.

Lwice natomiast grały jak z nut, nie popełniły błędów z poprzednich spotkań, kiedy wysoko prowadząc trwoniły zaliczkę. W hali Sośnicy dominacja olkuskiej drużyny w drugiej połowie nie podlegała żadnej dyskusji. Ostatnia syrena zabrzmiała przy wyniku 30:23 na korzyść Lwic, więc zasłużone trzy oczka trafiły na konto SPR-u. Szansa na kolejną zdobycz nadarzy się już w najbliższą sobotę 8 grudnia, kiedy przy ul. Wiejskiej pojawią się zawodniczki UMCS-u Lublin. Mecz rozpocznie się o 17:00. Oby wreszcie własna hala stała się sprzymierzeńcem Lwic.

Przy okazji wygranej w Gliwicach warto podkreślić, że swoją premierową bramkę w pierwszym zespole zdobyła młodziutka skrzydłowa Oliwia Sołościuk – wychowanka klubu. Dobre spotkanie rozegrała ponadto niedawno pozyskana z Kusego Kraków Patrycja Jałowicka.

W tabeli I ligi piłkarski SPR-u Olkusz zajmują 6. pozycję. Liderem rozgrywek jest JKS Jarosław, który na podium wyprzedza Varsovię Warszawa oraz Imperium Katowice.

Sośnica Gliwice – SPR Olkusz 23:30 (13:15)

Sośnica:  Zizulewska, Wróbel (1) – Abramowicz (9), Kostrzewska (4), Wyrzychowska (4), Krzymińska (2), Lesik (1), Frątczak (1), Golec (1), Walentyńska, Walus, Korbel, Zwolenik.

SPR:  Petlic, Tabor – Kolonko (9), Masiuda (6), Jałowicka (4), Mrozowska (3), Barczyk (3), Nawara (2), Zub (2), Sołościuk (1), Sioła, Gęgotek, Łebko, Kasprowicz.