spr san 2019

Drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz pokonała przed własną publicznością 37:22 TS MKS San Jarosław w spotkaniu 12. kolejki Pierwszej Ligi grupy B. Najwięcej bramek dla Srebrnych Lwic rzuciła Natalia Kolonko 8. Warty podkreślenia jest bardzo dobry występ niespełna 17-to letnich wychowanek SPR-u Oliwi Sołościuk oraz Weroniki Gęgotek które rzuciły po 6 bramek. Początek spotkania to zdecydowana dominacja SPR-u Olkusz, w 10. minucie po rzucie rozgrywającej Laury Nawara było 8:4. Przez praktycznie całą pierwszą połowę gra toczyła się na połowie Sanu Jarosław. Z każdą kolejną akcją zawodniczki prowadzone przez trenera Marcina Księżyka nabierały polotu w grze. Szybkie ataki raz za razem kończyły: Natalia Kolonko, Laura Nawara oraz Paula Masiuda, to po rzucie tej ostatniej w 21. minucie SPR Olkusz prowadził 13:6. Po rzucie Klaudii Zub w 29. minucie na tablicy wyników widniał wynik 16:10. Wynik pierwszej części na 16:11 ustaliła zawodniczka Sanu Sandra Pasławska.

Druga część spotkania to jeszcze większa dominacja szczypiornistek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz. Anna Rossa. W 42. minucie dzięki celnie wykonanym rzucie karnym przez Natalie Kolonko SPR Olkusz prowadził aż 22:14!! Ostatnie 15. minut spotkania kibice licznie zgromadzeni tego dnia na hali MOSiR Olkusz przy ulicy Wiejskiej 1A obserwowali na stojąco oklaskując koncertową grę Olkuskiej drużyny złożonej w 90-ciu procentach z wychowanek. W 51. minucie gry po rzucie jednej z nich Oliwi Sołościuk „Srebrne Lwice” prowadziły już 30:18 i jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej SPR-u. Wynik spotkania na 37:22 ustaliła obrotowa SPR-u Klaudia Zub.

W niedzielny wieczór kibice zgromadzeni na hali przy ulicy Wiejskiej 1A mogli obejrzeć widowisko w którym bezapelacyjnie lepszą drużyną była Olkuska „siódemka”. Wszystkich kibiców SPR-u powinien cieszyć fakt iż bardzo dobre spotkanie rozegrał duet niespełna 17-to letnich wychowanek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz: Oliwi Sołościuk oraz Weroniki Gęgotek które rzuciły Jarosławiankom po 6. bramek. Srebrne Lwice następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają w sobotę 19 stycznia o godzinie 19:00 a zmierzą się w nim na wyjeździe z liderem rozgrywek Pierwszej Ligi SPR JKS Jarosław. Trzymajmy kciuki za wygraną SPR Olkusz!!

SPR Olkusz – TS MKS San Jarosław 37:22 (16:11)

Hala MOSiR Olkusz, ul. Wiejska 1A 14.01.2019 r. godzina 18:00

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor – Magdalena Barczyk 2, Wiktoria Sioła, Julia Mrozowska 1, Paula Masiuda 5, Laura Nawara 4, Weronika Gęgotek 6, Natalia Kolonko 8, Klaudia Zub 4, Oliwia Sołościuk 6, Patrycja Jałowicka 1

Trener: Marcin Księżyk Kary: 6 minut Karne: 5/3

San Jarosław: Sabina Kubisztal, Justyna Dziura – Izabela Brzozowska 8, Patrycja Borowska 4, Małgorzata Piśko 1, Andżelika Zięba 1, Jolanta Płocica 1, Regina Hołowaty 1,Katarzyna Gałat 3, Sandra Pasławska 2, Natalia Majerczyk-Piaśnik 1, Wiktoria Kostuch, Ewelina Chrapek

Trener: Michał Kubisztal Kary: 8 minut Karne: 6/5

Sędziowie: Jarosław Budzianowski, Krzysztof Pytlik (Śląski ZPR) Widzów: 240

Przebieg meczu: 5 minuta: 4:2, 10 minuta: 8:4, 15 minuta: 10:6, 20 minuta: 12:6, 25 minuta: 14:8, 30 minuta: 16:11, 35 minuta: 18:12, 40 minuta: 21:14, 45 minuta: 24:15, 50 minuta: 29:18, 55 minuta 34:20, 60 minuta: 37:22