1

Drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka awansowała do turnieju Final Four Mistrzostw Polski juniorek który odbędzie się w dniach 8-9 marca 2019. Gospodarza rozgrywek o krajowe mistrzostwo poznamy w najbliższych dniach.

Aleksandra Petlic, Wiktoria Sioła oraz Laura Nawara po turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski juniorek te nazwiska zna już chyba każdy kibic szczypiorniaka w Polsce. Pierwsze wygrane spotkanie z Vamresią Worwo Wąbrzeźno jak się później okazało miało decydujący wpływ na awans SPR-u do Final Four. Końcowy wynik na 36:27 to zdecydowanie najniższy wymiarkary. Najwięcej bramek dla SPR-u w tym meczu rzuciły Laura Nawara 13 oraz Patrycja Jałowicka 9.

SPR Olkusz – UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno 36:27 (19:14)

Kompleks widowiskowo – sportowy Kwidzyn 22.02.2019 r. godzina 15:30

SPR Olkusz: Petlic Aleksandra, Tabor Wiktoria – Żur Zuzanna 3, Gęgotek Weronika 2, Pietruszka Kamila, Sołościuk Oliwia 3, Barczyk Magdalena 2, Kasprowicz Adriana 1, Sioła Wiktoria 1, Kasprowicz Kinga 1, Zub Aleksandra, Sołtysik Magdalena 1, Nawara Laura 13, Jałowicka Patrycja 9

Trener: Marcin Księżyk Kary: 14 minut Karne: 7/6

Vambresia: Seroka Laura – Gołębiewska Oliwia 1, Gołębiewska Kinga 1, Armata Oliwia 2, Domka Laura 6, Kolczyńska Oliwia 1, Sobecka Lucyna 9, Donarska Sandra 1, Weber Weronika 3, Antosik Aleksandra 3

Trener: Jarosław Rutkowski Kary: 6 minut Karne: 4/4

Sędziowie: Łukasz Lewicki, Piotr Serwadczak (Gdańsk) Widzów: 100

Przebieg meczu: 5 minuta: 4:1, 10 minuta: 7:3, 15 minuta: 8:5, 20 minuta: 11:8, 25 minuta: 15:12, 30 minuta: 19:14, 35 minuta: 22:16, 40 minuta: 24:18, 45 minuta: 27:15, 50 minuta: 30:21, 55 minuta 34:24, 60 minuta: 36:27

2

Sobotnie spotkanie z Varsovią Warszawa nie należało do tych z gatunku łatwych. Trzon obu zespołów stanowią zawodniczki które na co dzień występują w rozgrywkach Pierwszej Ligi. Wynik 26:25 dla Varsovi Warszawa odzwierciedla emocje jakie panowały na boisku podczas spotkania. Najwięcej bramek dla drużyny „młodych lwic” w spotkaniu z ekipą ze Stolicy rzuciła Laura Nawara 10.

UKS Varsovia Warszawa – SPR Olkusz 26:25 (13:12)

Kompleks widowiskowo – sportowy Kwidzyn 23.02.2019 r. godzina 10:00

Varsovia: Borzyszkowska Nina – Strus Gabriela 1, Szymańska Weronika, Ciborowska Maja 2, Janicka Aleksandra 3, Kuryłek Aleksandra 7, Jabłońska Julita 4, Pyszko Barbara 2, Dworniczuk Julia 7

Trener: Roman Mont Kary: 10 minut Karne: 5/3

SPR Olkusz: Petlic Aleksandra, Tabor Wiktoria – Żur Zuzanna 3, Gęgotek Weronika 3, Pietruszka Kamila, Sołościuk Oliwia, Barczyk Magdalena 2, Kasprowicz Adriana, Sioła Wiktoria 1, Kasprowicz Kinga, Zub Aleksandra, Sołtysik Magdalena, Nawara Laura 10, Jałowicka Patrycja 6

Trener: Marcin Księżyk Kary: 6 minut Karne: 8/7

3

Niedzielne spotkanie z gospodarzem imprezy MTS Kwidzyn nie miało już wpływy na losy awansu SPR-u do Final Four. Dzięki wygranej Vambresi Wąbrzeźno nad Varsovią Warszawa, Olkuszanki były pewne awansu. Podopieczne trenera Marcina Księżyka podeszły jednak do tego spotkania jak na zawodowców przystało, ze stu procentowym zaangażowaniem walcząc przez 60 minut jak prawdziwe lwice. Fenomenalnie w niedzielnym spotkaniu zagrała Laura Nawara która rzuciła aż 16 bramek!!

MTS Kwidzyn – SPR Olkusz 29:24 (13:11)

Kompleks widowiskowo – sportowy Kwidzyn 24.02.2019 r. godzina 12:00

MTS Kwidzyn: Kamieniecka Natalia -Guziewicz Sandra 4, Czpiewska Martyna 2, Gimińska Dominika 2, Kucharska Paulina 3, Szynkaruk Dominika 3, Weiland Dominika 1, Kaczmarek Milena 7, Gaura Wiktoria 1, Kupc Julia 4, Borowska Dominika 2

Trener: Robert Majdziński Kary: 8 minut Karne: 3/3

Sędziowie: Sylwia Bartkowiak, Weronika Łakomy (Poznań) Widzów: 400

SPR Olkusz: Petlic Aleksandra, Tabor Wiktoria – Żur Zuzanna, Gęgotek Weronika, Pietruszka Kamila, Sołościuk Oliwia, Barczyk Magdalena, Kasprowicz Adriana, Sioła Wiktoria, Kasprowicz Kinga, Zub Aleksandra, Sołtysik Magdalena, Nawara Laura , Jałowicka Patrycja

Trener: Marcin Księżyk Kary: 6 minut Karne: 5/3