sport reka

Po emocjonującym spotkaniu drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka pokonała FutureNet Imperium Katowice 26:22. Najwięcej bramek dla drużyny Srebrnych Lwic rzuciły: Paula Masiuda 9 oraz Natalia Kolonko 8. Gratulujemy!

Imperium Katowice prowadziło grę przez całą pierwszą połowę spotkania nie pozwalając na wiele szczypiornistkom Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz. Wynik pierwszej części gry na 14:12 ustaliła zawodniczka FutreNet Imperium Katowice Weronika Podzimowska. O ile pierwsze 30 minut nie mogło budzić jakichkolwiek emocji tak druga połowa mogła przyprawić miejscowych kibiców o wielki ból głowy. Składne akcje w ataku na bramki zamieniał duet wyborowych strzelczyń SPR-u Olkusz: Paula Masiuda oraz Natalia Kolonko, a bramki z wysoką skutecznością strzegła Aleksandra Petlic. W 55. minucie spotkania po celnym rzucie Natalii Kolonko SPR prowadził już 23:20 i stało się jasne że to srebrne Lwice wywiozą z ciężkiego terenu komplet punktów. Wynik spotkania na 22:26 ustaliła jedna z młodszych wychowanek Olkuskiej drużyny Oliwia Sołościuk.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Marcina Księżyka następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają w sobotę 13 kwietnia o godzinie 17:00 a zmierzą się w nim przed własną publicznością z piątą w tabeli SPR Sośnicą Gliwice. Trzymamy kciuki za podtrzymanie dobrej passy i zdobycie kompletu punktów przesz naszą drużynę. Przyjdź i bądź „ósmym” zawodnikiem naszej drużyny!!

FutureNet Imperium Katowice – SPR Olkusz 22:26 (14:12)

Hala SP nr 56 w Katowicach, ul. Spółdzielczości 21, godzina 15:00 06.04.2019

FutureNet Imperium Katowice: Dagmara Knapik, Adrianna Mazurczyk – Sabina Radlak 4, Wiktoria Kosmowska 3, Katarzyna Zwierko, Weronika Podzimowska 2, Martyna Krzysteczko 2, Joanna Sermak, Karolina Kawalec, Agnieszka Drażyk 7, Aleksandra Jaroszewska 4

Trener: Janusz Szymczyk Kary: 4 minuty Karne: 5/5

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor – Magdalena Barczyk, Wiktoria Sioła, Julia Mrozowska 1, Paula Masiuda 9, Laura Nawara 3, Weronika Gęgotek, Natalia Kolonko 8, Klaudia Zub 3, Oliwia Sołościuk 2, Patrycja Jałowicka

Trener: Marcin Księżyk Kary: 8 minut Karne: 5/4

Sędziowie: Monika Bązi, Melania Kessler (Dobrzeń Wielki) Widzów: 150

Przebieg meczu: 5 minuta: 2:1, 10 minuta: 5:5, 15 minuta: 9:6, 20 minuta: 10:10, 25 minuta: 12:11, 30 minuta: 14:12, 35 minuta: 17:13, 40 minuta: 18:15, 45 minuta: 20:18, 50 minuta: 20:21, 55 minuta 20:23, 60 minuta: 22:26