sport reka

W wyjazdowym spotkaniu 4. kolejki Pierwszej Ligi grupy B drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz pokonała SPR Gliwice 29:27. Najwięcej bramek dla naszej drużyny rzuciły: Paulina Marszałek 9 oraz Natalia Kolonko 8.

Piłkarki ręczne olkuskiego klubu zapowiadały, że chcą zdominować drużynę SPR Gliwice. Bohaterki sobotniego widowiska na samym początku rywalizacji narzuciły sobie wręcz mordercze tempo rozgrywania akcji. Nie minęło nawet pięć minut, a Srebrne Lwice po rzucie Natalii Kolonko prowadziły już 3:1. W miarę upływu czasu zarysowywać zaczęła się wyraźna przewaga ekipy z Małopolski (12:8 w 25 minucie). Wynik pierwszej połowy spotkania ustaliła skrzydłowa SPR Olkusz Sabina Radlak.

Szczypiornistki SPR Olkusz na drugą połowę spotkania wyszły w pełni skoncentrowane czego efektem było jeszcze większe prowadzenie. Świetną zmianę w bramce dała Aleksandra Nowicka, a na prawym rozegraniu w szybkim ataku i siódmym metrze równych nie miała sobie Paulina Marszałek która w całym spotkaniu rzuciła aż 9 bramek!! W 49. minucie po rzucie Wiktorii Sioła przyjezdne prowadziły już 29:17 i było już jasne kto w sobotnie popołudnie zdobędzie komplet punktów. Wynik spotkania na 38:20 rzutem z siódmego metra ustaliła młoda wychowanka SPR Olkusz Zuzanna Żur.

„Srebrne Lwice” prowadzone przez trenera Kamila Zawadę następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają w sobotę 19 października o godzinie 17:00 a zmierzą się w nim przed własną publicznością z MKS PR URBIS Gniezno. Trzymamy kciuki za zdobycie kompletu punktów przez naszą drużynę przed własną publicznością. Bądź „ósmym” zawodnikiem naszej drużyny w walce o ligowe punkty!!

SPR Gliwice – SPR Olkusz 20:38 (10:15)

Hala Tur Gliwice, godzina 16:30 12.10.2019 r.

Gliwice: Zizulewska Klaudia – Reichel Magdalena 4, Walus Paulina 2, Sermak Joanna 1, Golec Karolina 1, Drażyk Agnieszka 2, Olejarczyk Aleksandra 4, Markiewicz Aleksandra 4, Łuczyk Paulina 1, Klich Weronika 1

Trener: Marta Piorun Kary: 4 minuty Karne: 2/2

SPR Olkusz: Nowicka Aleksandra, Knapik Dagmara – Barczyk Magdalena, Sioła Wiktoria 4, Mrozowska Julia 2, Wójcicka-Dudek Klaudia 3, Masiuda Paula 5, Żur Zuzanna 1, Jałowicka Patrycja 1, Sołościuk Oliwia, Gęgotek Weronika, Marszałek Paulina 9, Kolonko Natalia 8, Kasprowicz Kinga, Kasprowicz Adriana, Radlak Sabina 4

Trener: Kamila Zawada II Trener: Patrycja Głąbik Kary: 2 minuty Karne: 4/4

Sędziowie: Monika Bązi, Melania Kessler (Śląski ZPR) Widzów: 200

Przebieg meczu: 5 minuta: 1:2, 10 minuta: 3:8, 15 minuta: 5:9, 20 minuta: 8:10, 25 minuta: 8:12, 30 minuta: 10:15, 35 minuta: 13:18, 40 minuta: 16:23, 45 minuta: 16:27, 50 minuta: 18:29, 55 minuta 19:34, 60 minuta: 20:38