SPR Olkusz Olkusz

Po emocjonującym spotkaniu szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz pokonały przed własna publicznością JTC AZS Poznań 45:41.Najwięcej bramek dla naszej drużyny rzuciła Paula Masiuda 11.

Starcie drużyny SPR Olkusz z JTC AZS Poznań jak można było się spodziewać patrząc na tabelę przed spotkaniem, od początku miało wyrównany przebieg. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować bezpiecznej przewagi. W 8. minucie po rzucie Karoliny Szajek JTC AZS Poznań prowadził 4:2. Na ripostę ze strony podopiecznych Kamila Zawady nie trzeba było długo czekać. Dzięki dobrze dysponowanemu w sobotni wieczór trio Natalia Kolonko – Paula Masiuda – Sabina Radlak, olkuszanki utrzymywały minimalną stratę do Akademiczek. W 15. minucie po rzucie ze skrzydła Sabiny Radlak na tablicy widniał wynik 8:10 na korzyść Poznanianek. Z każdą kolejną akcją gra Srebrnych Lwic wyglądała coraz lepiej, w 24. minucie po rzucie Patrycji Jałowickiej SPR przegrywał już tylko 15:16. Wynik pierwszej połowy spotkania na 19:20 ustaliła zawodniczka drużyny AZS-u Magdalena Ziółkowska.

Drugie 30-ci minut gry w wykonaniu Srebrnych Lwic wyglądało już niemal bezbłędnie. Każda kolejna akcja przybliżała olkuskie szczypiornistki do końcowego zwycięstwa. W 41. minucie po celnym rzucie Pauliny Marszałek Lwice przegrywały już tylko 33:34. Po rzucie w 53. minucie Patrycji Jałowickiej było już pewne że to SPR zdobędzie w tym dniu komplet punktów. Trzeba podkreślić bardzo dobry występ Weroniki Gęgotek oraz Patrycji Jałowickiej które razem zdobyły aż 11 bramek, co stanowi dobry prognostyk przed drugą runda rozgrywek Małopolskiej Ligi juniorek. W 57. minucie po rzucie Pauliny Marszałek SPR prowadził już 42:38 i było już jasne która drużyna wywalczy tego dnia komplet punktów. Wynik spotkania na 45:41 ustaliła najskuteczniejsza zawodniczka SPR-u Paula Masiuda.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają już za tydzień 16 listopada o godzinie 15:00 a zmierzą się w nim na wyjeździe z przedostatnią drużyną TS MKS San Jarosław. Natomiast już w środę 13 listopada o godzinie 20:15 nasze zawodniczki udadzą się do Krakowa, gdzie z miejscową Cracovią 1906 zagrają w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski.

SPR Olkusz – JTC AZS Poznań 45:41 (19:20)

Hala MOSiR Olkusz ul. Wiejska 1A, godzina 17:00 9.11.2019 r.

SPR Olkusz: Nowicka Aleksandra, Knapik Dagmara – Barczyk Magdalena, Sioła Wiktoria, Mrozowska Julia, Wójcicka-Dudek Klaudia, Masiuda Paula 11, Żur Zuzanna, Jałowicka Patrycja 5, Sołościuk Oliwia, Gęgotek Weronika 6, Marszałek Paulina 6, Kolonko Natalia 9, Kasprowicz Kinga, Kasprowicz Adriana, Radlak Sabina 8

Trener: Kamila Zawada II Trener: Patrycja Głąbik Kary: 610 minut Karne: 6/6

JTC AZS Poznań: Przebierała Aleksandra – Sowa Paulina 2, Matyja Katarzyna 5, Kliszcz Zuzanna, Maziarz Magdalena 5, Kaczanowska Kamila 5, Kowalaszek Lidia, Ziółkowska Magdalena 13, Szajek Karolina 11

Trener: Amelia Chmielewska Kary: 6 minut Karne: 6/6

Sędziowie: Dawid Leszczyniak, Marcin Szostok (Śląski ZPR) Delegat ZPRP: Jacek Moskalczyk (Żarówka) Widzów: 200

Przebieg meczu: 5 minuta: 1:2, 10 minuta: 3:6, 15 minuta: 8:10, 20 minuta: 11:14, 25 minuta: 16:17, 30 minuta: 19:20, 35 minuta: 22:25, 40 minuta: 26:30, 45 minuta: 31:33, 50 minuta: 35:36, 55 minuta 40:38, 60 minuta: 45:41