Wspaniały weekend pływaków Omegi!

Kapitalnie walczyli nasi pływacy wychowankowie trenera Jerzego Borzęckiego w Mistrzostwach Polski Juniorów 15 letnich na pływalni AQUA w Lublinie i WODNEJ NUCIE w Opolu, gdzie pływali juniorzy 16-letni.

Jubileuszowy maraton już za nami

Już po raz 20. Uczniowie z Klucz uczestniczyli w maratonie pływackim „Przepływamy La’ Manche!”, podczas którego na basenie przy Gimnazjum w Kluczach pokonywany jest wspólnie przez wszystkich chętnych dystans 42 kilometrów.

Wizyta burmistrza uskrzydliła pływaków Omegi

Wspaniały sukces odnieśli na rozgrywanych w dniach 3-4 maja Mistrzostwach Młodzików Okręgu Małopolskiego w Pływaniu zawodnicy olkuskiej Omegi. Nasi pływacy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej 11 latków, zajęli II miejsce w klasyfikacji łącznej młodzików 10,11, 12 i 13 letnich, oraz zwyciężyli w klasyfikacji medalowej zdobywając 53 medale (21 złotych, 15 srebrnych i 17 brązowych).

Omega na Wiosennych Mistrzostwach

5 i 6 maja pływacy olkuskiej Omegi uczestniczyli w Wiosennych Mistrzostwach MKP Bobry Dębica połączonych z Grand Prix MOZP. W tak wielkich zawodach nasi zawodnicy jeszcze nie startowali. 702 zawodników z 54 klubów z całej Polski walczyło na 50 metrowej pływalni w Dębicy.

Omega na Słowacji

W ostatni weekend pływacy olkuskiej Omegi startowali w międzynarodowych zawodach Cena Mesta Humenne na Słowacji, z udziałem pływaków Czech, Węgier, Rumuni, Ukrainy i Słowacji. Nasi zawodnicy udowodnili, że nie tylko w kraju potrafią zdobywać medale. W silnej międzynarodowe konkurencji młodzi olkuszanie zdobyli 24 medale, w tym 10 złotych, 11 srebrnych i 3 brązowe.