Jubileuszowy Turniej Służby Liturgicznej

Miniony weekend upłynął w hali MOSiR-u pod znakiem tenisa stołowego. W piątek odbył się bowiem 2. Memoriał im. Henryka Swędzioła, a w sobotę do jubileuszowej rywalizacji o Puchary Biskupa Sosnowieckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz przystąpili reprezentanci służby liturgicznej ołtarza.

Memoriał ku pamięci tenisowego mistrza

Dzień Niepodległości można uczcić na wiele sposobów. Jedni wybierają udział w marszach, inni w patriotycznych koncertach, a jeszcze inny stawiają na aktywność fizyczną. 11 listopada w hali olkuskiego MOSiR-u, już po raz kolejny spotkali się miłośnicy tenisa stołowego.

Tenisowy memoriał z sukcesami

Tegoroczny Otwarty Turniej Tenisa Stołowego był jednocześnie Memoriałem im. Henryka Swędzioła, zmarłego współtwórcy zmagań przy stołach, który od niepamiętnych lat w klubie ULKTS Jaroszowiec wychowywał młodych tenisistów. Teraz wielu z nich stanęło do rywalizacji o triumf w mocno obsadzonej imprezie.

Niepełnosprawni przy stołach tenisowych

W ostatnich dniach w hali MOSiR-u odbył się Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, zorganizowany w ramach projektu „Razem, Godnie i Szczęśliwie – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych Powiat Olkuski – Powiat Chrzanowski 2015” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Tenisowe zmagania o Puchar Powiatowego Zrzeszenia LZS

Swoje Grand Prix Olkusza mieli już tenisiści ziemni, więc teraz przyszedł czas na tenisowych amatorów grających przy stołach. Głównym trofeum Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego był Puchar Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS w Olkuszu. W turniejowe szranki stanęło łącznie 66 zawodników przede wszystkim z terenu powiatu, choć wśród uczestników nie zabrakło także gości z ziemi wadowickiej, m.in. tenisistów LKS Olimpia Chocznia.