Niepełnosprawni przy stołach tenisowych

tenis niepelnosprawniW ostatnich dniach w hali MOSiR-u odbył się Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, zorganizowany w ramach projektu „Razem, Godnie i Szczęśliwie – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych Powiat Olkuski – Powiat Chrzanowski 2015” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Po niedawnych zawodach ogólnosportowych na terenie kompleksu OSW Czarna Góra, tym razem przyszedł czas na zmagania przy stołach tenisowych. Zaproszenia na turniej zostały przekazane do wszystkich jednostek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z dwóch powiatów. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 38 zawodników z 13 placówek, m.in. z Chrzanowa, Libiąża, Trzebini, Olkusza, Kolbarku i Wolbromia.

Emocjonujące pojedynki prowadzone przy głośnym dopingu koleżanek i kolegów wyłoniły trzech zwycięzców. Imprezę wygrał Krzysztof Cichoń ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Babicach. Drugie miejsce zajął Wiktor Jamrozowicz z Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu a trzecie Tadeusz Kozarski z Babic. Najlepsza z pań, Ewelina Cebo, z ZS Specjalnych w Olkuszu była czwarta. Została uhonorowana nagrodą specjalną. Przyznano też nagrodę pocieszenia, a odebrał ją Krzysztof Kolarz z Domu Pomocy Społecznej w Płazie. Cała trójka, oprócz gratulacji ze strony swoich przyjaciół i opiekunów, otrzymała pamiątkowe puchary. Drobne upominki czekały natomiast dla wszystkich uczestników tego niezwykłego turnieju, którego idea mówi, że zwycięzcą zmagań jest każdy z graczy.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali przedstawiciele władz samorządowych powiatu olkuskiego. Wszystkie ośrodki biorące udział w zmaganiach otrzymały okolicznościowe dyplomy. Jak przyznają organizatorzy imprezy, takie turnieje, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne są bardzo ważnym czynnikiem warunkującym prawidłowe odgrywanie wielu ról społecznych.

Organizatorami zawodów był Powiat Olkuski - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolbromiu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Olkuszu

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!