Niepełnosprawni przy stołach tenisowych

tenis niepelnosprawniW ostatnich dniach w hali MOSiR-u odbył się Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, zorganizowany w ramach projektu „Razem, Godnie i Szczęśliwie – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych Powiat Olkuski – Powiat Chrzanowski 2015” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Po niedawnych zawodach ogólnosportowych na terenie kompleksu OSW Czarna Góra, tym razem przyszedł czas na zmagania przy stołach tenisowych. Zaproszenia na turniej zostały przekazane do wszystkich jednostek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z dwóch powiatów. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 38 zawodników z 13 placówek, m.in. z Chrzanowa, Libiąża, Trzebini, Olkusza, Kolbarku i Wolbromia.

Emocjonujące pojedynki prowadzone przy głośnym dopingu koleżanek i kolegów wyłoniły trzech zwycięzców. Imprezę wygrał Krzysztof Cichoń ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Babicach. Drugie miejsce zajął Wiktor Jamrozowicz z Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu a trzecie Tadeusz Kozarski z Babic. Najlepsza z pań, Ewelina Cebo, z ZS Specjalnych w Olkuszu była czwarta. Została uhonorowana nagrodą specjalną. Przyznano też nagrodę pocieszenia, a odebrał ją Krzysztof Kolarz z Domu Pomocy Społecznej w Płazie. Cała trójka, oprócz gratulacji ze strony swoich przyjaciół i opiekunów, otrzymała pamiątkowe puchary. Drobne upominki czekały natomiast dla wszystkich uczestników tego niezwykłego turnieju, którego idea mówi, że zwycięzcą zmagań jest każdy z graczy.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali przedstawiciele władz samorządowych powiatu olkuskiego. Wszystkie ośrodki biorące udział w zmaganiach otrzymały okolicznościowe dyplomy. Jak przyznają organizatorzy imprezy, takie turnieje, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne są bardzo ważnym czynnikiem warunkującym prawidłowe odgrywanie wielu ról społecznych.

Organizatorami zawodów był Powiat Olkuski - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolbromiu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Olkuszu

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!