Tenisowy memoriał z sukcesami

tenis swedziol1Tegoroczny Otwarty Turniej Tenisa Stołowego był jednocześnie Memoriałem im. Henryka Swędzioła, zmarłego współtwórcy zmagań przy stołach, który od niepamiętnych lat w klubie ULKTS Jaroszowiec wychowywał młodych tenisistów. Teraz wielu z nich stanęło do rywalizacji o triumf w mocno obsadzonej imprezie.

Podczas oficjalnego otwarcia, wzruszające wspomnienia o swoim trenerze oczytał Kacper Majewski. Wiele ciepłych słów pod adresem zasłużonego działacza i szkoleniowca popłynęło również z ust wiceburmistrz Bożeny Krok.

Do rywalizacji przy stołach przystąpiło 267 zawodników, zarówno dzieci jak i dorosłych. Organizatorzy turnieju podzielili graczy na 21 kategorii z uwzględnieniem amatorów i graczy zrzeszonych w klubach. W najmłodszych rocznikach (szkoły podstawowe klasy I-IV) triumfowali Zuzanna Tomanek z Siemianowic Śląskich oraz Kacper Turecki ze Świątnik. Wśród seniorów (roczniki 1997-1977) zwyciężyli Emilia Zawadzka z UKS Rokicie Szczytniki i Marcin Dobek z KS TS Krosno.

Najstarszą grupę graczy utworzyli panowie mający przynajmniej 50 lat. Wśród nich równych sobie nie miał sosnowiczanin Henryk Różalski, który na podium wyprzedził Andrzeja Głoda i Włodzimierza Michałowskiego.

Gdyby śp. Henryk Swędzioł żył, największą satysfakcję odczuwałby z wyników uzyskanych przez swoich podopiecznych. Ci nie zawiedli, wygrywając głównie szkolne kategorie, jak choćby Aleksandra Banyś u dziewcząt z klas V-VI SP i Kamil Nowak wśród gimnazjalistów.

Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii otrzymały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Organizatorami turnieju byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Powiatowe Zrzeszenie LZS, ULKTS Jaroszowiec oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Sponsorem głównym turnieju była firma Modest z Łodzi.

Opiekę medyczną zapewniła grupa ratowników medycznych R1 z Bukowna. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska z Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w składzie: Agnieszka Piotrowska oraz Józef Mierzwa.

tenis swedziol2

Fot. MOSiR Olkusz

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!