List do redakcji w sprawie BWA

Szanowni Państwo,
z niepokojem dowiedziałyśmy się o planach połączenia galerii BWA z MOK w Olkuszu. Ponieważ decyzja ta wydaje nam się zaskakująca i niezrozumiała, zwracamy się z prośbą do Burmistrza i Radnych o ponowne jej przemyślenie, a być może rozwianie naszych wątpliwości, które się przy tej okazji pojawiają.

Wspomnienie o doktorze Zdzisławie Tuszyńskim

Pan doktor Zdzisław Tuszyński (1939-2019) choć nie był olkuszaninem, stał się w Olkuszu legendą. Pozostanie we wdzięcznej pamięci tysięcy mieszkańców naszego regionu, bo był lekarzem z powołania, który kochał swój zawód i nie szczędził sił dla swoich pacjentów.

Wspomnienie o Józefie Liszce (1930 – 2019)

Jak mało kto, Józef Liszka, nestor regionalistów, przyczynił się do utrwalenia pamięci o dziejach Ziemi Olkuskiej, zwłaszcza historii miejscowego górnictwa rud cynkowo-ołowiowych. To nieprawda, że nie ma ludzi niezastąpionych: właśnie człowieka, którego nie da się zastąpić, skromnego, a przecież niesłychanie zasłużonego badacza lokalnej historii i obyczajów, pochowaliśmy w słoneczną niedzielę, 17 lutego, na cmentarzu parafialnym w Bolesławiu.

Twój e-PIT już czeka na Ciebie

Przygotowane przez Resort Finansów zeznanie podatkowe za 2018 r. jest dostępne od dziś w serwisie www.podatki.gov.pl. Można go zaakceptować, dodać inne dane lub odrzucić propozycję urzędu i rozliczyć się samodzielnie. Można też nie zrobić nic, wówczas 30 kwietnia zeznanie zostanie uznane za złożone. To nie jedyna nowość - w tym roku skrócono też czas zwrotu nadpłaconego podatku do 45 dni.

List do redakcji: Głosowanie nad czyimś zdrowiem!

Problem, który pragnę poruszyć na łamach Waszego poczytnego pisma, tylko pozornie wydaje się błahy. Oto istotne i niezbędne informacje, które przybliżą zaistniałą sytuację. Od kilku lat osiedlowy klub „Kubuś”, działający z powodzeniem i uznaniem mieszkańców osiedla „Słowiki” w Olkuszu, organizuje również. dla seniorów wyjazdy na basen kryty, które dotychczas były refundowane, a więc nie obciążały zbytnio kieszeni mniej zamożnych emerytów i rencistów.