Jak to łobzowianka z Ukrainy wieniec plotła

Tradycja plecenia wieńca dożynkowego przekazywana jest na polskich wsiach z pokolenia na pokolenie i przetrwała do dzisiaj. Większość z nas widziała niejednokrotnie te arcydzieła sztuki ludowej, niewielu jednak wie, ile pracy i wysiłku wymaga ich przygotowanie. Okazuje się, że wyplatanie wieńca może być nie tylko wspaniałą okazją do integracji lokalnego środowiska, ale także świetną zabawą, o czym opowiedziała nam Ukrainka mieszkająca w Łobzowie.

Z Bukowna do stolicy Nepalu

Sposoby spędzania wakacji są różne. Kilka dni temu pisaliśmy o „Mańku”, który autostopem postanowił przejechać cały świat, a teraz przedstawiamy kolejną historię dotyczącą podróży, z tą jednak różnicą, że ta w jakiej udział planuje wziąć 20-letnia Ewa Sedlaczek z Bukowna niesie ze sobą wymierne korzyści dla innych, konkretnie dla ubogich dzieci w Nepalu.

Autostopem dookoła świata

Wakacje to czas odpoczynku i podróżowania. To także odpowiedni moment na spełnianie marzeń. A co powiecie na wakacje od dwóch lat? Znamy takich, którzy postanowili objechać cały świat i to w dodatku autostopem! Powiecie „mission imposible”. Oni jednak udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przedstawiamy Wam Maćka Badziaka „Termometra” oraz Mariusza Hońkę „Mańka”, czyli podróżników przez duże „P”. Drugi z nich pochodzi z Bukowna i jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.

Dingo dostanie drugą szansę

Cierpiący człowiek często sam może sobie pomóc, niestety zwierzęta nie mają takiego komfortu. Jeśli zawiedzie właściciel, czworonogi skazane są na gehennę bądź uśmiech losu. Historia Dingo z Wolbromia pokazuje, że nie wszyscy dorośli do opieki nad psami.