Zmarł Adolf Kieres „Volt”

W miniony piątek w wieku 92 lat odszedł Adolf Kieres „Volt”- ostatni żyjący żołnierz olkuskiego Kedywu i zarazem partyzant oddziału "Litwinka" 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Był również jednym z założycieli olkuskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK.

Zmarł Mosze Berger - Honorowy Obywatel Olkusza

Bardzo smutna wiadomość dotarła dziś z Izraela: „Moshe Berger zmarł” – powiadomiła olkuskich przyjaciół Bronia Witorz, która zdążyła przyjechać do umierającego wujka z Australii; „Cieszę się, że udało mi się dotrzeć do Izraela na czas, aby go zobaczyć.” W ostatnich chwilach z umierającym była jego najbliższa rodzina.

Zmarł Zbigniew Czerwiński

We wtorkowy wieczór w wieku 63 lat zmarł Zbigniew Czerwiński, wieloletni działacz olkuskiego KS-u, społecznik od najmłodszych lat zakochany w piłce nożnej.

Dobry Szef!

25 stycznia, nad ranem, zmarł Leszek Konarski, były olkuski starosta. Miał 64 lata.
Spotkałem kolegę z czasów wspólnej pracy w starostwie powiatowym w Olkuszu. Pokiwaliśmy głowami nad smutnym faktem, że umarł nasz były szef, starosta Leszek Konarski. – Porządne chłopisko! – powiedział kolega. Dobrze powiedział.

Zmarł prof. Tadeusz Kołodziej

27 stycznia 2017 r. zmarł nagle w wieku 68 lat profesor Tadeusz Kołodziej, wolbromianin z urodzenia, wykładowca uniwersytecki, dyplomata, specjalista w zakresie problematyki Unii Europejskiej oraz rozwoju krajów słabiej zaawansowanych ekonomicznie. Jego ostatnia, wydana w 2015 r. publikacja nosi tytuł „Od transformacji do integracji. Rzecz o ciągłości PRL i III RP”.