Wspomnienie o Eugeniuszu Kluczewskim


10 stycznia 2018 r. zmarł Eugeniusz Kluczewski. Był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracę zawodową rozpoczął w roku 1950 jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kłodnicy (pow. Koźle), gdzie pracował do 30 listopada 1951 r.

Andrzej Smucz - za życia dbał o życie

W miniony wtorek, 12 grudnia odbył się pogrzeb Andrzeja Smucza – Prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Rejonowym PCK w Olkuszu. Miał 60 lat, odszedł nagle pozostawiając po sobie pustkę, ale jednocześnie motywację do dalszego działania w myśl słów: „Im więcej krwi, tym mniej łez”.

Pamięci tych, którzy odeszli...

1 i 2 listopada szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. W tym roku pożegnaliśmy również kilka znanych i zasłużonych dla olkuskiego środowiska osób. Ten szczególny czas niech będzie okazją do refleksji i wspomnienia tych, których nie ma już wśród nas...

Zmarł Adolf Kieres „Volt”

W miniony piątek w wieku 92 lat odszedł Adolf Kieres „Volt”- ostatni żyjący żołnierz olkuskiego Kedywu i zarazem partyzant oddziału "Litwinka" 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Był również jednym z założycieli olkuskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK.

Zmarł Mosze Berger - Honorowy Obywatel Olkusza

Bardzo smutna wiadomość dotarła dziś z Izraela: „Moshe Berger zmarł” – powiadomiła olkuskich przyjaciół Bronia Witorz, która zdążyła przyjechać do umierającego wujka z Australii; „Cieszę się, że udało mi się dotrzeć do Izraela na czas, aby go zobaczyć.” W ostatnich chwilach z umierającym była jego najbliższa rodzina.