Andrzej Smucz - za życia dbał o życie

smuczW miniony wtorek, 12 grudnia odbył się pogrzeb Andrzeja Smucza – Prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Rejonowym PCK w Olkuszu. Miał 60 lat, odszedł nagle pozostawiając po sobie pustkę, ale jednocześnie motywację do dalszego działania w myśl słów: „Im więcej krwi, tym mniej łez”.

W ostatnich dniach olkuskie środowisko krwiodawstwa straciło wielką postać. Andrzej Smucz odszedł 9 grudnia, dwa tygodnie wcześniej biorąc czynny udział w uroczystej gali w Osiedlowym Klubie „Przyjaźń” z racji Tygodnia Honorowego Krwiodawstwa. To właśnie tam pod jego adresem popłynęło wiele ciepłych słów i podziękowań za wieloletnie ratowanie życia innych osób, bez większego rozgłosu i bez przypisywania sobie zasług.

Nieprzerwanie od 2002 roku śp. Andrzej Smucz był prezesem Klubu HDK PCK, działając w strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża od 45 lat. Był aktywnym działaczem zarówno w propagowaniu idei PCK, jak również ruchu honorowego krwiodawstwa.

Był także nieodżałowanej pamięci nauczycielem młodego pokolenia. W szkołach gimnazjalnych i średnich wygłosił wiele prelekcji na temat PCK i HDK w Polsce. To właśnie dzięki jego działalności wielu młodych ludzi zaczęło systematycznie oddawać krew i wstąpiło do Klubów Honorowych Dawców Krwi. Z jego inicjatywy w zakładzie karnym w Trzebini powstał Klub HDK, a sam za życia oddał 29 litrów tego życiodajnego płynu.

Oprócz ciężkiej pracy na rzecz szerzenia idei krwiodawstwa, śp. Andrzej Smucz wyróżniał się przyjaznym usposobieniem i życzliwością. W sercach swoich najbliższych i przyjaciół z kręgu krwiodawców zostanie na zawsze.

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!