ZUS zaprasza lekarzy na szkolenia

Zwolnienia lekarskie papierowe obowiązują tylko do 30 czerwca br. Od 1 lipca będą honorowane tylko zwolnienia elektroniczne. Aby zachęcić lekarzy do większej aktywności chrzanowski oddział ZUS organizuje szkolenia dla lekarzy. Na szkolenia zapraszają również placówki ZUS w Olkuszu, Oświęcimiu i Suchej Beskidzkiej.

Czarne chmury nad szpitalem

Prezes Najwyższej Izby Kontroli skierował zawiadomienie do prokuratury w związku z rzekomym udaremnieniem audytorowi NIK przeprowadzenia czynności kontrolnych w spółce Nowy Szpital w Olkuszu.

E-zwolnienia od 1 lipca 2018 r. Papierowe powoli przechodzą do historii

Papierowe formularze zwolnień obowiązują do końca czerwca 2018 r. Od 1 lipca 2018 r. honorowane będą tylko zwolnienia elektroniczne e-ZLA. To ulga dla pacjentów ponieważ nie będą musieli dotrzymywać 7 dniowego terminu doręczenia do pracodawcy i do ZUS papierowego zwolnienia lekarskiego. Zrobi to za nich system komputerowy, wystarczy jedno kliknięcie lekarza.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

„e-Składka”, czyli proste płatności do ZUS stały się faktem. Pierwsze wpłaty już są zaksięgowane na kontach płatników. Jednak przedsiębiorcy mają wiele pytań. Aby wyjść naprzeciw klientom chrzanowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje bezpłatne szkolenia z e-składki – nowej formy płatności do ZUS od 1 stycznia 2018 r.

Szkolenia dla lekarzy

Pierwotnie już od 1 stycznia 2018 r. miały zniknąć papierowe formularze zwolnień lekarskich, jednak wprowadzona zmiana przesunęła ten czas na 1 lipca 2018 r.