„Perła” wśród szpitali

Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu zakwalifikował się do IV (najwyższego) poziomu Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia świadczeń, czyli do tzw. sieci szpitali w kategorii - szpitale onkologiczne i pulmonologiczne. Dzięki temu w ramach codziennych świadczeń w tej niezwykłej lecznicy funkcjonować będą oddziały: Gruźlicy i Chorób Płuc, Rehabilitacji Pulmonologicznej z Pododdziałem Rehabilitacji Ogólnoustrojowej oraz Ośrodek Rehabilitacji Dziennej.

NFZ odpowiada - opieka całodobowa jest zapewniona

Z odpowiedzi na pismo dyrekcji wolbromskiego WOL-MEDu, podpisanego również przez wójta Trzyciąża, burmistrza Wolbromia oraz kierownik SP ZOZ w Trzyciążu w sprawie wprowadzanej od 1 października 2017 r. zmiany w funkcjonowaniu nocnej i świątecznej podstawowej opieki zdrowotnej wynika, że pacjenci nie mają się czym martwić.

Powiat Olkuski został "Liderem profilaktyki"

Lokalny samorząd po raz kolejny został doceniony na ogólnopolskim forum. Powiat Olkuski otrzymał tytuł "Lidera w zakresie profilaktyki grypy" za realizację programu szczepień przeciwko grypie. Nagroda została wręczona podczas debaty „Flu Forum 2017”, która odbyła się 14 września w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

ZUS ostrzega przed fałszywymi doradcami emerytalnymi

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 3 lipca br. uruchomił dla klientów bezpłatną usługę doradcy emerytalnego. Zadaniem doradcy jest m.in. wyliczenie prognozowanej emerytury przy pomocy kalkulatora emerytalnego. Taka czynność odbywa się na Sali Obsługi Klientów w ZUS. 

Przedsiębiorco masz dług w ZUS - zgłoś się do doradcy ds. ulg i umorzeń

Od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki jedną wpłatą. Wpłata zostanie podzielona na wszystkie opłacane ubezpieczenia i fundusze począwszy od najstarszego zadłużenia, na podstawie składek za ostatni miesiąc, wpisanych w deklaracji rozliczeniowej. Przedsiębiorcy, którzy zachorują a mają zaległości w ZUS mogą stracić prawo do zasiłku chorobowego. W chrzanowskim Oddziale ZUS to ponad 1000 takich płatników. Połowa z nich już otrzymała pismo.