Światowy Dzień bez Tytoniu

dzień bez tytoniu 2019Z okazji obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu 2019 w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu odbyła się konferencja z udziałem dzieci przedszkolnych i oddziałów „0” z powiatu olkuskiego. W dniu 18 czerwca 2019 roku spotkaliśmy się z najmłodszymi, aby porozmawiać o tym, jak dbać o zdrowie i środowisko, w którym żyjemy.

Nasi goście z zainteresowaniem uczestniczyli w dyskusji i chętnie odpowiadali na pytania, wykazując również wiedzę na temat segregacji odpadów. Konferencja była doskonałą okazją do podsumowania IX edycji powiatowego konkursu plastycznego na znaczek dotyczący zakazu palenia „Nie pal przy mnie, stokrotnie proszę”, nad którym honorowy patronat po raz kolejny objęły Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” S.A. w Bukownie. Konkurs zorganizowany został w ramach realizacji przedszkolnego programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” oraz obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu 2019. Celem konkursu było promowanie zasad zdrowego stylu życia oraz uświadomienie dzieciom, a za ich pośrednictwem rodzicom i opiekunom, jakie niebezpieczeństwa zdrowotne wynikają zarówno z czynnego jak i biernego palenia tytoniu. Na konkurs wpłynęło 56 prac plastycznych z 15 placówek oświatowych naszego powiatu, spośród których komisja konkursowa nagrodziła 19 prac. Laureatką I miejsca została Milena Wąsiel z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zarzeczu.

Praca laureatki została przygotowana w formie znaczka-naklejki do dystrybucji na terenie powiatu olkuskiego. Inspektor Sanitarny w Olkuszu Agata Knapik serdecznie dziękuje rodzicom, opiekunom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowywanie dzieci do organizowanego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania składamy Prezesowi Zarządu ZGH Bolesław S.A. w Bukownie za pomoc i wsparcie przy realizacji konkursu plastycznego „Nie pal przy mnie, stokrotnie proszę”. Zwycięzcom gratulujemy!


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.