Informacja dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego w sprawie Państwowego Ratownictwa Medycznego

Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy z dn. 10 maja 2018 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, Nowy Szpital w Olkuszu sp. z o.o. będący dysponentem zespołów ratownictwa medycznego obsługujących rejony operacyjne określone w „Wojewódzkim Planie Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa małopolskiego” przeprowadził działania dostosowawcze do ww. ustawy.

Bezpłatna mammografia w olkuskim szpitalu

Od stycznia przyszłego roku na terenie Nowego Szpitala w Olkuszu będzie realizowany program profilaktyki raka piersi finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Bezpłatne badania będą wykonywane w pracowni mammograficznej, która funkcjonuje na terenie szpitala od sześciu miesięcy.

Kolejne inwestycje w olkuskim szpitalu


Nowy Szpital w Olkuszu po raz kolejny wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny. Na blok operacyjny placówki trafiła nowoczesna kolumna laparoskopowa służąca do diagnostyki i kompleksowego leczenia chorób jamy brzusznej.

W olkuskim szpitalu ruszyła pracownia mammograficzna


Nowy Szpital w Olkuszu może pochwalić się kolejną ukończoną inwestycją. Od kilku dni na terenie lecznicy czynna jest nowa pracownia mammograficzna. W wyremontowanym i przystosowanym do potrzeb pracowni pomieszczeniu stanęło nowoczesne urządzenie, z którego mogą korzystać mieszkanki okolicznych miejscowości.