Nowa karetka w Nowym Szpitalu [FILM]


Olkuskie pogotowie wzbogaciło się o kolejny ambulans. W miniony poniedziałek w Nowym Szpitalu odbyło się oficjalne przekazanie karetki sfinansowanej ze środków Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Opieka całodobowa po staremu

Od 1 października w całej Polsce obowiązują nowe zasady w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Działać zaczęła sieć szpitali, dlatego pacjenci w niektórych miejscach muszą spodziewać się zmian. Ostatecznie w Wolbromiu opieka całodobowa została utrzymana na dotychczasowych zasadach. Nic nie zmieniło się również jeśli chodzi o uzyskanie pomocy specjalistycznej po godzinach pracy przychodni w Olkuszu. Pacjenci mogą być spokojni.

500 tys. zł na nową karetkę

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik podjął decyzję o przyznaniu Powiatowi Olkuskiemu 500 tys. zł dotacji na zakup nowej karetki pogotowia ratunkowego. Wkrótce mają zostać uregulowane związane z tym formalności. Nowy ambulans ma zostać zakupiony do końca bieżącego roku.

Ruszyła budowa nowego SOR-u

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, za budynkiem głównym olkuskiej lecznicy rozpoczęła się budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Placówka otrzymała wszystkie niezbędne pozwolenia i przystąpiła do realizacji inwestycji opiewającej na ponad 6 milionów złotych.