Nowe karetki dla olkuskiego szpitala

1Tabor olkuskiego pogotowia ratunkowego powiększył się o dwie nowe karetki, które zostały niedawno przekazane szpitalowi.

Łącznie do Małopolski trafiło 10 nowoczesnych ambulansów. Dzięki inicjatywie parlamentarzystów z naszego regionu do budżetu wojewody przekazano dodatkowe 5 mln złotych z budżetu państwa na odnowienie taboru ratownictwa medycznego.

2

-Najważniejsze jest zdrowie oraz to, aby ratownicy mogli szybko dotrzeć do potrzebujących. Rząd inwestuje w Olkusz. To nie tylko karetki, ale również dofinansowanie na Szpitalny Oddział Ratunkowy w kwocie 450 tys. złotych. Myślę, że na tym nie poprzestaniemy. Będą następne inwestycje w ochronę zdrowia i ratownictwo medyczne – mówił poseł Jacek Osuch podczas uroczystego przekazania karetek olkuskiemu szpitalowi.

4

Każdy z pojazdów jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny, jak defibrylatory transportowe, urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej, respiratory transportowe czy resuscytatory dla dzieci.

3

- Serdecznie dziękuję posłowi Jackowi Osuchowi w imieniu społeczności powiatu, że udało się pozyskać dodatkowe, fabrycznie nowe karetki. Życzę, aby wyjeżdżały one jak najrzadziej i by ludzkie zdrowie było pod dobrą opieką – mówił starosta Paweł Piasny.

5

Pojazdy zostały poświęcone przez księdza dziekana Henryka Chmiełę.

Karetki trafiły nie tylko do powiatu olkuskiego. Siedem z nowoczesnych ambulansów będzie obsługiwać teren Krakowa i powiatu krakowskiego ziemskiego, a jedna powiat miechowski.

6


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.