Nowa propozycja starosty w sprawie pogotowia

2Powiat nadal walczy o to, by usługi z zakresu ratownictwa medycznego były w dalszym ciągu wykonywane przez lokalny podmiot. W czwartek olkuski starosta Paweł Piasny poinformował o swojej propozycji skierowanej do prezesa zarządu Grupy Nowy Szpital Holding SA.

Szef powiatu chce wyłączyć jeden z zapisów umowy o współpracy z 2009 roku zawartej pomiędzy powiatem olkuskim i Zakładem Usług Konsultingowych Know How Sp. z o. o. oraz Grupą Nowy Szpital Sp. z o. o.
-Aktualny zapis o powstrzymaniu się Powiatu Olkuskiego od wszelkich działań polegających na prowadzeniu konkurencyjnej działalności w stosunku do NZOZ, bądź wspieraniu działań konkurencyjnych w stosunku do NZOZ przez inne podmioty uniemożliwia Powiatowi Olkuskiemu podjęcie w przyszłości działań związanych z wprowadzeniem nowych rozwiązań w zakresie funkcjonowania Ratownictwa Medycznego na terenie Powiatu Olkuskiego. Wyrażenie zgody na utworzenie przez Powiat Olkuski podmiotu celowego, którego właścicielem będzie Powiat Olkuski, pozwoli na kontynuowanie zadania, jakim jest Ratownictwo Medyczne na miejscu, tj. na terenie naszego powiatu – pisze starosta Piasny.

Jakie stanowisko zajmie szef GNS – u? O dalszych losach tej sprawy będziemy informować na bieżąco. 


W związku z przejściem na nową platformę rozpoczęliśmy prace modernizacyjne serwisu. Dodawanie komentarzy zostało zablokowane na czas prac. Zaloguj się lub załóż nowe konto.