Małopolscy przedsiębiorcy - nie przegapcie tego listu!

Na ponad 814 tysięcy listów wysłanych do małopolskich przedsiębiorców wróciło ponad 6 tysięcy nieodebranej korespondencji. W chrzanowskim oddziale ZUS odnotowano zwrot 860 listów jako przesyłka niedoręczona. Zakład będzie teraz wyjaśniał powody zwrotów i starał się dotrzeć z informacją o numerze rachunku składkowego do osób, które nie odebrały listu z ZUS. 

Płatniku odbierz list z ZUS!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę ponad 3,6 mln listów do płatników składek z informacją o nowym indywidualnym numerze składkowym. Niestety część z wysłanych listów nie została odebrana. Zakład apeluje więc ponownie do wszystkich płatników składek o odbieranie korespondencji z informacją o indywidualnym numerze rachunku składkowego. 

Ruszyły pierwsze wypłaty

Chrzanowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wypłacił pierwsze emerytury dla osób, które skorzystały z obniżonego wieku emerytalnego. Od 1 października 2017 r. weszły w życie przepisy obniżające wiek emerytalny dla kobiet 60 lat, mężczyzn 65 lat.

ZUS zaprasza na szkolenia

Chrzanowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje bezpłatne szkolenia z e-składki – nowej formy płatności do ZUS od 1 stycznia 2018 r. Szkolenia są przeznaczone dla płatników, przedsiębiorców, księgowych, pracowników biur rachunkowych.