ZUS ostrzega przed fałszywymi doradcami emerytalnymi

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 3 lipca br. uruchomił dla klientów bezpłatną usługę doradcy emerytalnego. Zadaniem doradcy jest m.in. wyliczenie prognozowanej emerytury przy pomocy kalkulatora emerytalnego. Taka czynność odbywa się na Sali Obsługi Klientów w ZUS. 

Przedsiębiorco masz dług w ZUS - zgłoś się do doradcy ds. ulg i umorzeń

Od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki jedną wpłatą. Wpłata zostanie podzielona na wszystkie opłacane ubezpieczenia i fundusze począwszy od najstarszego zadłużenia, na podstawie składek za ostatni miesiąc, wpisanych w deklaracji rozliczeniowej. Przedsiębiorcy, którzy zachorują a mają zaległości w ZUS mogą stracić prawo do zasiłku chorobowego. W chrzanowskim Oddziale ZUS to ponad 1000 takich płatników. Połowa z nich już otrzymała pismo.

ZUS zaprasza na "Tydzień Przedsiębiorcy"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chrzanowie zaprasza na „Tydzień Przedsiębiorcy”. Od 11 – 15 września 2017 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ciekawych, bezpłatnych szkoleń w Chrzanowie, Olkuszu, Wadowicach, Suchej Beskidzkiej i Oświęcimiu.

Kontrola zwolnień - 98 milionów wraca do funduszu chorobowego

Kwota cofniętych lub zmniejszonych świadczeń po kontroli zwolnień lekarskich w pierwszym półroczu 2017 r. wyniosła 98,4 mln zł. Zgodnie z ustawowymi uprawnieniami, ZUS prowadzi kontrole zarówno pod kątem prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy, jak i prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich.