„e-Składka” eliminuje błędy w przelewach do ZUS


Projekt „e-Składka” to strzał w dziesiątkę. Trzy miesiące opłacania składek na Indywidualne Numery Rachunków Składkowych przez przedsiębiorców wyeliminowały błędy, z którymi przedsiębiorcy borykali się przez wiele lat. Nowy sposób opłacania składek od 1 stycznia br. spowodował, że przelewy na konta ZUS wpływają bez błędów.

ZUS zaprasza na szkolenie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Olkuszu zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników, księgowych, pracowników biur rachunkowych z funkcjonalności PUE ZUS, zasad opłacania składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

E-zwolnienia: przedsiębiorco - załóż konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS

Przedsiębiorco chcesz zobaczyć e-zwolnienie swojego pracownika – załóż konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Od 1 lipca br. już tylko elektroniczne e-ZLA. Lekarz uzyska dostęp do danych pacjenta, jego pracodawców oraz członków jego rodziny - jeśli zwolnienie będzie wystawiane w celu opieki nad nimi. Pacjent nie będzie musiał także dostarczać zwolnienia pracodawcy. E-zwolnienie przesłane zostanie na profil płatnika i do systemu ZUS.

ZUS rozpoczyna przygotowania do projektu e-Akta

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął przygotowania do elektronizacji akt pracowniczych. Właśnie ogłoszony został przetarg na modyfikację Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS pod kątem możliwości gromadzenia danych z akt pracowniczych. Zakład przypomina, że od stycznia 2019 r. pracodawcy będą musieli przekazywać do ZUS szerszy zakres danych za pracowników i zleceniobiorców.