List z ZUS – w środku ważna informacja dla Ciebie

zusZakład Ubezpieczeń Społecznych jest w trakcie wysyłki 20 mln listów do swoich klientów. Każdy kto ma odprowadzoną choć jedną składkę emerytalną, ukończył 35 rok życia i nie jest jeszcze na emeryturze, otrzyma Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS.


Co to jest „informacja o stanie konta ubezpieczonego”?
IOSKU (informacja o stanie konta ubezpieczonego) to przede wszystkim szczegółowa informacja o koncie emerytalnym. Jak co roku ZUS przesyła dane o stanie Twojego konta. Informacja zawiera m.in. składki na ubezpieczenie emerytalne, kapitał początkowy oraz środki zgromadzone na subkoncie, na podstawie których wyliczymy Twoją emeryturę. Dzięki tej informacji sprawdzisz, czy na koncie są składki od wszystkich umów o pracę, zlecenia itp. Zobaczysz jak wpływały składki na Twoje konto emerytalne w roku 2017. Oczywiście cały stan konta emerytalnego jest pokazany po waloryzacjach.

 

Na co zwrócić uwagę czytając informację z ZUS
Zwróć uwagę na prognozowaną wysokość emerytury - po osiągnięciu wieku emerytalnego. Taką symulację otrzymasz jeśli jesteś po 35 roku życia. Warto zaznaczyć, że prognozowane wyliczenia mają charakter orientacyjny i nie uwzględniają takich zmiennych jak wzrost zarobków, które następują wraz z rozwojem kariery zawodowej. Ostatecznie to od Ciebie zależy, jaki będzie efekt Twojej aktywności zawodowej, co w przyszłości przełoży się na wysokość Twojej emerytury. Dzięki tej informacji na bieżąco możesz monitorować prawidłowość opłacania składek przez swojego pracodawcę - miesiąc po miesiącu. List trafi do Ciebie najpóźniej do końca sierpnia.

Ważne
Jeśli masz założony profil na Platformie Usług Elektronicznych w ZUS informacji w formie papierowej nie dostaniesz, ponieważ na bieżąco masz do niej dostęp.
Jeżeli masz wątpliwości lub pytania na temat informacji o stanie Twojego konta, służymy pomocą. Wystarczy przyjść do naszej placówki, zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numer 22 560 16 00 albo odwiedzić naszą stronę internetową www.zus.pl.

Bożena Bielawska p.o. regionalnego rzecznika prasowego ZUS w Małopolsce

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!