"Wiersze z morałem" - konkurs recytatorski

wiersze z moralem7 stycznia 2013 w olkuskiej GSW BWA odbyła się XI Edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej. Celem tej imprezy jest pobudzanie kreatywności i wrażliwości dzieci na piękno języka ojczystego. Konkurs ukazuje dzieciom piękno i sens zawarty w utworach literackich. Stwarza sposobność do promowania młodych talentów.


Finał konkursu poprzedziły dwa etapy: szkolny i miejsko – gminny. Eliminacje szkolne odbyły się 10 listopada 2012, a gminne 10 grudnia 2012.


Jeśli chodzi o szkoły Miasta i Gminy Olkusz – w drugiej części konkursu wzięło udział 47 uczniów z 16 szkół. Spośród nich najlepsza okazała się Kamelia Szlachta (SP Zawada, opiekun Dorota Ćwięczek). Wicemistrzami zostali: Jakub Łobos (SP 1 Olkusz, opiekun Jadwiga Stasiak) i Maria Sioła (SP Zawada, opiekun Dorota Ćwięczek). Tytuł laureata nadano natomiast: Karolinie Pasek (SP Żurada, opiekun Beata Kluczewska), Emilii Prządo (SP 9, Olkusz, opiekun Jolanta Talaga) i Adriannie Curyło (SP 1 Olkusz, opiekun Jadwiga Stasiak). Właśnie te dzieci reprezentowały Gminę Olkusz w finale.


Każdy uczestnikowi konkursu przysługiwało 3 minuty na prezentację wybranego wiersza. Komisja zwracała uwagę na dykcję i naturalność wypowiadanego tekstu. Ważna była ponadto interpretacja utworu, opanowanie i wyraz artystyczny całości. Dzieci dawały z siebie wszystko. Bardzo wczuwały się w swoje role i pięknie prezentowały wybrane utwory.


W jury zasiedli: Beata Wójcik będąca doradcą metodycznym edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele języka polskiego: Agata Majta, Anna Hajduła, Ewa Skołucka, Iwona Baruń. Wyróżnili oni pięciu uczestników: Dominikę Kocjan z SP w Kluczach (opiekun Agnieszka Szarek), Zuzannę Brodzińską z SP w Kwaśniowie (opiekun Małgorzata Waluśkiewicz), Natalię Leśniak z SP Chechło (opiekun Eleonora Lazurowicz – Senejko) i wspominane już wcześniej: Karolinę Pasek i Emilię Prządo.


Drugim Wicemistrzem Recytacji Powiatu Olkuskiego został Jakub Łobos(SP 1 Olkusz, opiekun Jadwiga Stasiak), a pierwszym – Kamelia Szlachta z SP w Zawadzie (opiekun Dorota Ćwięczek). Tytuł Mistrza Recytacji Powiatu Olkuskiego otrzymała Oliwia Bagińska za prezentację wiersza „Żuk". Uczy się ona w SP w Wolbromiu, a do konkursu przygotowywała ją Jolanta Gamrot.


Wszystkie dzieci zasłużyły na nagrodę. Otrzymały dyplomy, puzzle i książki. Imprezę zakończyły podziękowania dla organizatorów i uczestników konkursu. Złożyły je: Ilona Szczęch (Zastępca Wójta Gminy Klucze) oraz Anna Kotara (dyrektor Szkoły Podstawowej w Chechle).


Organizatorami imprezy były panie: Ewa Grzanka, Małgorzata Chwast, Iwona Kulawik (ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu) oraz Anna Wójcik – Kochańska i Eleonora Lazurowicz - Senejko (ze Szkoły Podstawowej w Chechle). Patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Olkuskiego oraz Wójt Gminy Klucze.

wiersze z moralem2 wiersze z moralem3wiersze z moralem4.jpgwiersze z moralem5wiersze z moralem7.jpgwiersze z moralem8.jpg


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.