Dawid Podsiadło z zespołem Reaching for the Sun - koncert charytatywny na rzecz Julii Rogóż.

dawid podsiadlo z zespolem74715 zł zebrano podczas koncertu charytatywnego, który z myślą o chorej dziewczynce przygotował Komitet Organizacyjny Zbiórki Publicznej. W jego skład weszli pracownicy galerii BWA (Stanisław Stach, Olgerd Dziechciarz, Iwona Szczepaniak, Lucyna Karoń, Olga Lau) i poeta - Łukasz Jarosz. Sprzedano wszystkie cegiełki (200 sztuk po 15 zł) i zebrano 1715 zł z dobrowolnych datków do skarbonki.


W ostatnią sobotę (13 października) na dziedzińcu przy Galerii Współczesnej BWA w Olkuszu odbył dawid podsiadlo z zespolem14się występ w wykonaniu Dawida Podsiadło z zespołem Reaching for the Sun. Cel imprezy uznać trzeba za szczytny, gdyż całkowity dochód przekazany został na walkę z chorobą nastolatki - Julii Rogóż. Dziewczynka choruje na postępującą neuropatię typu Charot – Marie - Tooth. Jest to rzadko występująca choroba neurologiczna prowadząca do zaniku mięśni. Jedynie systematyczna rehabilitacja i kosztowne leczenie może powstrzymać rozwój ciężkich dolegliwości. Julia porusza się na wózku, a każdy dzień bez rehabilitacji jest dla niej dniem straconym. Jej rodzina znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej. Mama dziewczynki zmaga się z chorobą nowotworową. Zebrane podczas koncertu środki finansowe mają pomóc Julii w opłaceniu kosztów leczenia i intensywnej rehabilitacji .

dawid podsiadlo z zespolem8Julii nie było na koncercie. Z powodu swej ciężkiej choroby została w domu pod opieką brata. Na występie zjawili się za to jej rodzice. Dla ich córki na scenie wystąpił zespół Reaching for the Sun (Dawid Podsiadło - wokal, instrumenty klawiszowe, Oskar Bała -gitara elektryczna, Wojciech Michałowski - gitara klasyczna, Kamil Cybulski - gitara basowa, Damian Lis - perkusja i Ewelina Cnota -chórki) dając z siebie wszystko i nawołując do udzielania datków na rzecz chorej. Zespół wykonał utwory różnorodne gatunkowo: kompozycje półakustyczne, a także stylistycznie przypominające country. W ich grze odnależć można było również elektorniczne brzmienia. Tego dnia publiczność usłuszała takie utwory jak: „Ghost", „Winter" i „Looking for yesterday".

Dobra zabawa przy muzyce była tylko pretekstem, by się spotkać i wspólnie pomóc chorej nastolatce. Uzbierano dużą sumę: 4715 zł. To "kropla w morzu" w porównaniu do teg,o ile na ciągłe leczenie potrzebuje Julia. Jednak ta kropla bardzo się liczy. Tutaj ważna jest każda złotówka.

 

 

 

 

 

 

 

                                          dawid podsiadlo z zespolem

                                          dawid podsiadlo z zespolem3


                                          dawid podsiadlo z zespolem5

                                          dawid podsiadlo z zespolem6

                                          dawid podsiadlo z zespolem9

                                          dawid podsiadlo z zespolem11

                                          dawid podsiadlo z zespolem12

                                          dawid podsiadlo z zespolem13

 


W związku z przejściem na nową platformę rozpoczęliśmy prace modernizacyjne serwisu. Dodawanie komentarzy zostało zablokowane na czas prac. Zaloguj się lub załóż nowe konto.