Rozpoczęły się Zaduszki Jazzowe w BWA

rozpoczely sie zaduszki jazzowe w bwa3.jpg7 listopada, w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu, odbył się pierwszy koncert XII Olkuskich Zaduszek Jazzowych. Tego dnia zagrał zespół Sylwia Stańczyk Kwartet.

 


Wokalistce S. Stańczyk akompaniowali: pianista Jarosław Kaganiec, basista Paweł Kluba oraz perkusista Michał Peiker. Zaprezentowali oni utwory z repertuaru m.in. Seweryna Krajewskiego i Louisa Armstronga. Można było usłyszeć takie kompozycje jak: „Lady be good", „What a wonderful world" czy „Uciekaj moje serce".


Koncert miał charakter kameralny. Publiczność relaksowała się podczas słuchania muzyki. Chętnie klaskała, bujając się w rytm granych melodii. Słuchacze zachwycali się umiejętnościami muzyków, o czym świadczyły gromkie brawa po każdym z utworów.


Zespół oczarował autorskimi wykonaniami standardów muzycznych. Członkowie grupy prowadzili między sobą dialog artystyczny.rozpoczely sie zaduszki jazzowe w bwa2.jpg


Między granymi kompozycjami, wokalistka często przytaczała słowa księdza Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Artystka wspominała wielkie sławy jazzowe i rozmową nawiązywała kontakt z publicznością.


rozpoczely sie zaduszki jazzowe w bwa.jpgKu uciesze melomanów zespół bisował aż dwa razy.


Środowy koncert był dopiero początkiem Zaduszek Jazzowych. Kolejnych koncertów można będzie wysłuchać w BWA 8 i 10 listopada. W czwartek wystąpi Witold Janiak Trio, a w sobotę Paulina Kujawska Band. Występy rozpoczną się o godzinie 18.00.


W związku z przejściem na nową platformę rozpoczęliśmy prace modernizacyjne serwisu. Dodawanie komentarzy zostało zablokowane na czas prac. Zaloguj się lub załóż nowe konto.