Live Music Experience

nudeknee fot1Po dawce urozmaiconej stylistycznie muzyki podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olkuszu, kolejnej w tym miesiącu okazji posłuchania mozaiki gatunków dostarczył koncert Live Music Experience. W ubiegły, piątek 24 stycznia, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zagrały trzy zespoły, jeden olkuski i dwa z Krakowa, łączące rock, blues, metal i jazz.

Jako pierwsi zaprezentowali się gospodarze. O kapeli Nudeknee niewiele można napisać, działają od niedawna, występ na Live Music Experience był ich scenicznym debiutem. Członkowie grupy mają już za sobą doświadczenia w innych projektach, a ponadto znają się na tyle dobrze i rozumieją, że ten pierwszy koncert bez wątpienia uznać należy za udany. Najwyższy czas ich przedstawić, Nudeknee tworzą: Piotr Bojko (gitara), Krystian Madejski (śpiew), Jakub Słaby (perkusja), Artur Trzciański (harmonijka ustna) i Marcin Witas (bas). Decydując się na wspólne granie połączyli swoje muzyczne - pasje blues i metal. Tak tak, to nie pomyłka. Faktem jest, że takie grupy metalowe, jak Judas Priest  dążyły do eliminowania wpływów bluesa, ale czemu by nie spróbować odwrócić historię rocka? Zaskakująca mieszanka gatunków w wykonaniu Nudeknee nie tylko broni się, ale wciąga. Bardzo młodzi muzycy już wzbudzili zainteresowanie, co będzie dalej? Może uda im się zmienić dotąd niezbyt przychylne dla bluesa nastawienie olkuskiej publiczności. Trzymamy za to kciuki, i oczywiście za sukces nowej ambitnej kapeli. Więcej informacji o Nudeknee znaleźć można na Facebook.

Po olkuszanach na scenie pojawiła się obchodząca niedawno pierwszą rocznicę powstania krakowska formacja Xposure. Agnieszka „Czester” Mazurek (śpiew), Filip „Goddard” Wyrwa (gitary), Filip Kuźmiński (bas) i Kuba Pałka (perkusja) wykonywaną przez siebie muzykę określają po prostu, jako rock. Jednak mówiąc o swych inspiracjach wymieniają jednym tchem legendy różnych gatunków: Led Zeppelin, Miles Davis, Pat Metheny, Them Crooked Vultures, The Beatles, King Crimson. Xposure nagrali już swój pierwszy utwór i wzięli udział w konkursie Hard Rock Rising 2013, na którym zajęli wysoką jak na debiutantów pozycję, tuż za finalistami. Aktualnie rejestrują materiał demo zawierający 8 autorskich kompozycji. Więcej informacji o zespole znaleźć można na oficjalnej stronie www.xposure.pl.

Na zakończenie styczniowego olkuskiego Live Music Experience wystąpiła najbardziej doświadczona, powstała w 2010 roku kapela - Too Black Project z Krakowa. Tworzą ją: Bartłomiej Pilch (śpiew), Marcin Bacia (gitara), Krzysztof Gibas (perkusja), Marek Marchewicz (bas). Łączą rock i jazz. Szczycą się pierwszą nagrodą w konkursie Centrum Kultury „Rotunda” oraz materiałem nagranym dla TVP KRAKÓW we współpracy z reżyserem Grzegorzem Zaricznym, autorem nagrodzonego filmu "Gwizdek". Zespół i muzyka Too Black Project pojawia się w tym filmie. Zapraszani są na koncerty i festiwale, występowali z takimi kapelami, jak Big Fat Mama i Cochise. Obecnie planują nieco więcej czasu spędzić w studiu nagraniowym. W Internecie znaleźć ich można na portalach Facebook oraz MySpace.

Do zobaczenia i usłyszenia na kolejnych spotkaniach z muzycznym wrażeniami „na żywo” w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

Tekst nadesłany przez MOK Olkusz

tooblack fot2

tooblack fot1

xposure fot2

xposure fot1

nudeknee fot2


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.