Wernisaż Doroty i Marka Saków

wystawa sakow18 kwietnia 2014 r. w GSW BWA w Olkuszu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Doroty i Marka Saków.  Rozpoczęcie uroczystości przewidziano na godz. 18.00. Pomimo, iż był to Wielki Piątek oglądających nie zabrakło.
Ekspozycję można oglądać do ok. 6 maja. Składa się ona z 35 obrazów o dużych formatach. Płótna, które zapełnione zostały kobiecą ręką przypominają struktury wizualne. Tworzone są z organicznych kształtów kojarzących się  z liśćmi, porami roku. Znajdziemy też wśród nich kwiaty, zebry i nie tylko. Obrazy artystki działają na widza przede wszystkim za pośrednictwem kolorów o różnych temperaturach. Przedstawione kompozycje są otwarte. Wypełnia je rytm i liczne podziały. Każdy z obrazów budowany jest za pośrednictwem powtarzanego modułu.

Drugą część wystawy stanowią obrazy Marka Saka. Przedstawiają kosmos i narodzimy wszechświata. Płótna artysty wypełnione są geometrycznymi i organicznymi kształtami oraz rozpływającymi, przechodzącymi jednymi w drugie plamami. Zderzają się one ze sobą i wybuchają. Obrazują chaos, z którego ma się zrodzić porządek w naturze.

Zapraszamy do galerii by obejrzeć wystawę i ocenić samemu.

Tekst: Magdalena Bożek
Fot. Andrzej Karoń


W związku z przejściem na nową platformę rozpoczęliśmy prace modernizacyjne serwisu. Dodawanie komentarzy zostało zablokowane na czas prac. Zaloguj się lub załóż nowe konto.