Dzień Babci i Dziadka w Żuradzie

dzien babci i dziadka2Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnych, chłodnych dni, są  takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych najukochańszych babć i dziadków. Organizacja tak wyjątkowej uroczystości stała się już tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez szkolnych i przedszkolnych. To święto to dzień niezwykły- pełen uśmiechu, wzruszeń, łez i radości zagwarantowanych przez wyjątkowy program artystyczny wykonany przez przedszkolaków z Publicznego Przedszkola i uczniów Szkoły Podstawowej w Żuradzie.

 

Uroczystego powitania miłych gości dokonała Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Żuradzie mgr Renata Pogodzik jak również sam Sołtys wsi Żurady Pan Zbigniew Brzeski zapraszając jednocześnie na przygotowany program artystyczny.

Oprócz montażu słowno - muzycznego szanowni goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Zarówno mali artyści- przedszkolaki jak i starsi aktorzy- uczniowie Szkoły Podstawowej z przejęciem odtwarzali swoje role a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Wyjątkowa chwilą dla  zgromadzonych było uczestniczenie podczas przedstawienia „ Noc Bajek” wystawionego przez teatrzyk szkolny nad którym pieczę sprawują nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żuradzie. Zaczarowany świat bajki dzięki przepięknej dekoracji, strojów pozwoliły na chwilę zapomnieć o miejscu w którym aktualnie przebywaliśmy- przypominając o zapomnianych bajkach.  Następnie przedszkolaki obdarowały swoich gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami dla dziadków,  a dla babć cudowne kwiatki wykonane z papieru kolorowego.

dzien babci i dziadkaPo zakończeniu programu artystycznego nasi mili goście mogli poczęstować się pysznym ciastem, kawą bądź herbatą,  które zawdzięczaliśmy naszym nieocenionym rodzicom. Na koniec uroczystości goście byli proszeni przez swoje pociechy do wspólnych tańców.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowania ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, które zawdzięczaliśmy organizatorom całego przedsięwzięcia:, Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, uczniowie Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkola w Żuradzie, Sołtys i Rada Sołecka wsi Żurada oraz Świetlica MOK w Żuradzie.

To takie proste, dzieci Przedszkola i uczniowie Szkoły Podstawowej w Żuradzie poprzez wiersz, piosenkę, taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Tekst nadesłany przez Publiczne Przedszkole i Szkołę Podstawową w Żuradzie

dzien babci i dziadka3

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!