Dożynki Gminne w Gorenicach

Ostatnia niedziela wakacji w Olkuszu upłynęła pod znakiem święta plonów. Stanowi ono okazję do podziękowań dla rolników za ich ciężką pracę. Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, organizowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, było sołectwo Gorenice.

Godzina "W"

1 sierpnia, punktualnie o godz. 17:00 w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w całym kraju zawyły syreny, a Polacy zatrzymali się na chwilę, by wspomnieć bohaterów walczących o wyzwolenie stolicy. W Olkuszu głównym punktem wtorkowych uroczystości był Stary Cmentarz.

KOLarska Liga Mistrzów - 74. Tour de Pologne w Olkuszu

Holender Bert-Jan Lindeman z grupy Team Lotto NL-Jumbo triumfował na olkuskiej Premii Lotnej podczas IV etapu 74. Tour de Pologne. Najlepszy z Polaków (trzeci) był Paweł Bernas. Chwilę później na jedynej we wtorek Premii Górskiej zlokalizowanej na ul. 29-listopada z dobrej strony pokazał się 26-letni Łotysz Toms Skujins i to on zgarnął punkt do klasyfikacji na „Najlepszego Górala”.

Dzikie wysypisko śmieci w Kluczach-Osadzie

Emocje związane z dzikim wysypiskiem śmieci w Kluczach-Osadzie zaczynają sięgać zenitu. Mieszkańcy kolejnych paragrafów i artykułów mają już serdecznie dosyć. W kierunku starosty i radnych kierują coraz bardziej rozpaczliwe apele z prośbą o natychmiastową pomoc. Góra śmieci wciąż rośnie, a ciężarówki odpady zaczęły przywozić pod osłoną nocy.

75 rocznica zagłady Olkuskich Żydów

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku Starostwa Powiatowego w Olkuszu, Marsz Pamięci, apel pomordowanych, sesja naukowa, oraz koncert, wystawy i warsztaty. W ten sposób władze Olkusza postanowiły upamiętnić 75 rocznicę zagłady olkuskich Żydów.