I Bieg Uliczny "Srebrna Dziesiątka" - 17.09.2016

W dniu 17 września w Olkuszu odbył się pierwszy Bieg Uliczny „Srebrna Dziesiątka”. Wzięli w nim udział biegacze z Polski i zagranicy. Pomimo deszczowej aury przedsięwzięcie okazało się być wyjątkowo udane a organizatorzy już zapowiadają, że zagości ono na stałe w imprezowym kalendarzu naszego miasta.

Pokaz kaskaderski "Streets Owners"

Reklamując się, członkowie grupy Tondy Paroubka zapowiadali, że podczas prezentowanego przez nich 1,5-godzinnego show nie zabraknie wrażeń. Miało być bez udawania, bez kompromisów i bez litości dla sprzętu. I tak właśnie było. Na olkuskim stadionie najlepsi w swoim fachu kaskaderzy dali popis umiejętności podczas widowiskowego projektu Streets Owners.

Tigers lepsi w meczu na szczycie

Porażką 8:10 z Tigers Kraków, udział w rozgrywkach II PLFA zakończyli olkuscy futboliści z Silvers Olkusz. Ewentualne zwycięstwo miało zagwarantować „Srebrnym” udział w walce o awans. Teraz zespół Marcina Michalczewskiego musi poczekać na wynik meczu Tigers – Thunders. Szanse na 2. miejsce w tabeli także gwarantujące udział w play-offach nadal się tlą. Sport widział już niejedną taką historię.

Olkusz Silver Games 2015

Olkusz po raz drugi stał się stolicą Polski najlepszych krajowych rolkarzy dzięki imprezie „Olkusz Silver Games”. To właśnie riderzy w minioną niedzielę opanowali skateplazę w Silver Parku. Zawody prowadzone przy ul. Głowackiego wchodzą w skład cyklu imprez wyłaniających złotych medalistów MP.

Jak się ma olkuski sport? - debata LIVE TV

Odwróć tabelę, Olkusz na czele... Niestety to mało chlubne powiedzenie jak ulał pasuje do obecnej sytuacji seniorskich drużyn, reprezentujących miasto w ligowych rozgrywkach. SPR Olkusz ma już tylko matematyczne szanse na pozostanie w kobiecej PGNiG Superlidze, siatkarze Kłosa wycofali się z II ligi jeszcze przed fazą play-out, a piłkarze KS-u zamiast piąć się ku górze w tabeli krakowskiej klasy okręgowej, na inaugurację wiosny przegrali derbowy mecz z Leśnikiem Gorenice. Jak więc ma się olkuski sport? Wydaje się, że dokładnie tak samo jak pogoda za oknem – niewyraźnie.