Yesterday (2D NAPISY)

To będzie wakacyjny hit!

Wszyscy na świecie zapomnieli o Beatlesach. Wszyscy oprócz Jacka…

Laureat Oscara® Danny Boyle („Slumdog. Milioner z ulicy”, „Steve Jobs”) łączy siły z uwielbianym na całym świecie scenarzystą Richardem Curtisem („Notting Hill”, „To właśnie miłość”) w nowej komedii wytwórni Working Title („Les Misérables. Nędznicy”, seria „Bridget Jones”). W rolach głównych: Lily James („Mamma Mia! Here We Go Again”, „Baby Driver”), Himesha Patela oraz Kate McKinnon.

– Jack to aspirujący piosenkarz i twórca muzyki – mówi Himesh Patel – Od dawna próbuje się przebić. Bez skutku. Widzimy go, jak gra do przysłowiowego kotleta, jak nikt go nie dostrzega. Rozważa więc powrót do zawodu nauczyciela. Ale wkrótce orientuje się, że świat nigdy nie słyszał o Beatlesach. Boi się wziąć ich dorobku jako coś swojego, ale ostatecznie decyduje się pokazać światu piosenki, które pamięta tylko on. Szybko zwraca na siebie uwagę Eda Sheerana. Kiedy wspólnie wyruszają na trasę koncertową Eda, Jack z miejsca okazuje się supergwiazdą. I chociaż zawsze o tym marzył, pojawiają się oczywiste komplikacje.

Lily James wciela się w postać Ellie, przyjaciółki Jacka i zarazem jego menadżerki, choć nie na pełny etat, bo Ellie przede wszystkim jest nauczycielką. Po sukcesach takich produkcji, jak „Baby Driver” i „Mamma Mia! Here We Go Again”, Lily James przeżywa właśnie znakomity czas. – Ta dziewczyna rozświetla ekran – mówi Boyle – Pracowałem z nią po raz pierwszy i to była wielka radość. Ellie to przyjaciółka Jacka, jego menadżerka, jest wspierająca, dobra, troszcząca się. Jest zarazem całkowitym zaprzeczeniem postaci amerykańskiej menadżerki, w której postać wciela się Kate McKinnon. Ellie/Lily ma w sobie mnóstwo wdzięku.