40 konarski

Artykuł sponsorowany
Rządząca koalicja, obejmując w grudniu ub. roku władzę głosiła: „my poprawimy wizerunek powiatu olkuskiego”, wizerunek nadszarpnięty ciągłymi atakami na były Zarząd, próbami jego odwołania oraz sesją absolutoryjną 2013 roku, podczas której nieetatowi członkowie Zarządu, mimo iż sami sobie nie udzielili absolutorium, pozostali nadal w Zarządzie i pozostają do dziś. KURIOZUM!

 

Powołano nowy Zarząd nastąpił ciąg decyzji degradujących image Powiatu: rezygnacja z kontynuacji modernizacji drogi Olkusz – Gorenice w Witeradowie, odstąpienie od programu „Najzdrowszy Powiat Europy”, uszczuplanie majątku powiatu i kolejne interwencje Regionalnej Izby Obrachunkowej uchylające uchwały budżetowe podjęte z rażącym naruszeniem prawa. KOMPROMITACJA!

Podczas październikowej sesji Rady Powiatu, kiedy po raz kolejny zmodyfikowano budżet powiatu na 2014 rok, wicestarosta Paweł Piasny stwierdził: „ – Wszystko jest pod kontrolą, finanse powiatu zmierzają w dobrym kierunku” i dodał, że podjęta uchwała w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej zapewne ponownie zostanie przez RIO uchylona. Rodzi się pytanie nieudolność czy hipokryzja? Chyba jedno i drugie! Należy domniemywać, że obecna władza prowokuje Regionalną Izbę Obrachunkową, aby ta narzuciła Powiatowi Olkuskiemu program naprawczy. W tej sytuacji należy się zastanowić komu służy kreowanie zamieszania grożącego zakwestionowaniem przez RIO budżetu powiatu na 2015 rok i w konsekwencji drakońskimi obostrzeniami paraliżującymi działalność powiatu. Dlaczego obecny Zarząd pragnie podrzucić swoiste „kukułcze jajo” nowej radzie?

Na tej samej, październikowej Sesji Rady zwiększono wydatki na wynagrodzenia w starostwie o kwotę ponad 400 tys. zł. Okazało się – co było do przewidzenia – że zwolnienia pracowników starostwa nie przyniosły obiecywanych oszczędności. Może pod hasłem redukcji wydatków, poprzez zwalnianie pracowników, kryło się jednak coś innego?

W grudniu ub. roku wrzawę medialną wywołało ujawnienie wysokości wypłat za zaległe urlopy i odprawy w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia wypłacone odwołanym starostom po trzech latach sprawowania władzy. Teraz, po roku urzędowania, starostom zostaną wypłacone odprawy w wysokości trzech wynagrodzeń. Ciekawe czy ten fakt wywoła również falę komentarzy?

Materiał finansowany przez KKW Wspólnota Samorządowa Przymierze 

{jcomments off}

 

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o